فدراسیون

1397-07-04 22:03
با کسب 1طلا و 1برنز؛ جودوکاران کشورمان بر سکوی چهارم جهان ایستادند

تیم جودو 3نفره کشورمان با کسب 1نشان طلا و 1برنز بر سکوی چهارم جهان ایستاد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، پیکارهای انفرادی رقابتهای جودو قهرمانی بزرگسالان جهان، در شرایطی امروز چهارشنبه 4مهر ماه در شهر باکو کشور آذربایجان به پایان رسید که تیم 3نفره جودو کشورمان با کسب 1نشان طلا و 1برنز بر سکوی چهارم جهان ایستاد، این پیکارها، با حضور 758 جودوکار از 125 کشور به مدت 7روز پیگیری شد.

 

بر اساس این گزارش در وزن منهای 81 کیلوگرم، سعید ملایی جوان شایسته جودو کشورمان.پس از استراحت در گام نخست، جودوکار کانادایی را در کمتر از 2دقیقه ایپون کرد و در ادامه حریف ایسلندی خود را در 14ثانیه از پیش رو برداشت. سومین برد ملایی برابر جودوکار پرتغالی رقم خورد، سعید جودو ایران در 44 ثانیه حریف خود را با ایپون بدرقه کرد و با پیروزی برابر جودوکار بلژیکی راهی نیمه نهایی شد.

 

ملایی در مرحله نیمه نهایی حریف ترکیه ای خود را از پیش رو برداشت و در فینال با برتری برابر جودوکار قدرتمند ژاپنی دارنده نشان طلا آسیا به نشان طلا دست یافت.

 

در وزن منهای 73 کیلوگرم، محمد محمدی بریمانلو در گام نخست جودوکار کره شمالی را از پیش رو برداشت و در ادامه در زمان کمتر از 2دقیقه جودوکار قرقیزستانی را ایپون کرد. سومین پیروزی بریمانلو برابر جودوکار سوئدی رقم خورد، وی در مبارزه چهارم از سد حریف مولداویایی گذشت و در مبارزه پنجم جودوکار گرجستانی را در 13 ثانیه ایپون کرد و راهی نیمه نهایی شد.

 

بریمانلو در مرحله نیمه نهایی مغلوب جودوکار قدرتمند کره جنوبی دارنده عنوان قهرمانی آسیا و نشان برنز جهان در سال 2017 شد و با شکست جودوکار مغولستانی صاحب گردن آویز برنز شد.

 

جواد محجوب جودوکار وزن به اضافه 100کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نایب قهرمان جوانان جهان از کشور تاجیکستان از دور رقابتها کنار رفت.

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی