اخبار استان ها  - استان تهران

1397-06-08 21:50

سعید ملایی جوان شایسته تهرانی نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در فینال بازی‌های آسیایی با رای داوران بازنده اعلام شد.

ملایی که ابتدا با قرعه استراحت روبرو شده بود، در نخستین مبارزه به مصاف نماینده کشور میزبان رفت و حریف خود را ضربه فنی کرد.

وی در ادامه به مصاف نماینده چین رفت و با شکست حریف خود به نیمه نهایی راه یافت. سعید در نیمه نهایی به مصاف لی سئونگ سو از کره جنوبی رفت و در پایان حریف کره‌ای خود را ضربه فنی کرد و به فینال مسابقات راه یافت.

ملایی در فینال بازی‌های آسیایی اندونزی به مصاف «دیدار خامزا» از قزاقستان رفت و با رای داوران در این دیدار بازنده اعلام شد تا به مدال نقره بسنده کند.

در حالی که در پایان وقت قانونی «ملایی» برنده بازی بود و حتی برای لحظاتی به شادمانی پرداخت٬ هیات ژوری بعد از بازبینی سه ثانیه پایانی مبارزه به ملایی اخطار سوم کم کاری را داد تا او بازنده و طلای جوان شایسته جودوی ایران با نقره عوض شود، در حالیکه شایسته مدال طلا بود، با رای داوران به نقره اکتفا کند.

سعید ملایی پس از کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی اندونزی گفت: به حریف قزاق تبریک می گویم و از همه طرفدارانم و خانواده جودو عذرخواهی می کنم.
وی گفت: واقعیت این است که جنگیدم و تلاشم را کردم و برای مسابقه برنامه داشتم، اما تقدیر این بود که دوم شوم و نقره بگیریم.
وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: لازم است از خانواده جودو و تمام کسانی که از من حمایت کردند؛ عذرخواهی کنم. ببخشید که نتوانستم دومین مدال جودو در بازی‌های آسیایی را کسب کنم. حریف در اختیارم بود و تا آخرین ثانیه های مسابقه از حریف پیش بودم، اما داوران اخطار اول را بی خود به من دادند و من در پایان بازنده شدم. لابی قزاق ها در پایان فینال باعث شد به من اخطار دهند و بازنده شوم.

وی که پس از ۱۳ سال از کسب مدال آرش میر اسماعیلی در مسابقات حهانی۲۰۱۷ مدال برنز، گرفت، افزود: عهدی با خودم داشتم که پس از المپیک لندن بی حاشیه تمرین کنم. از حاشیه ها دوری کردم و نتایج خوبی در مسابقات گرفتم. اگر کمکم کنند می توانم دوباره اوج بگیرم و حتی در المپیک برای کسب طلا تلاش کنم و ان شالله مدال طلا بگیرم.
ملایی در پاسخ به این سوال که اگر حریف قزاق در پایان فینال شرایط تو را داشت مثل تو بازنده می شد، گفت: شاید به او اخطار نمی دادند، اما تقدیر این بود که ببازم.

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی