فدراسیون

1397-03-08 21:00
نصیرنژاد: رئیس کمیته ملی المپیک قول حمایت مالی داد

«رضا نصیرنژاد» رئیس انجمن کوراش ایران روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: شرایط مالی آنقدر نامناسب بود که همراه با مسئولان فدراسیون تصمیم گرفتیم اردوی آماده سازی را تعطیل کنیم.
وی افزود: هنوز بدهی زیادی از حضور تیم کوراش در مسابقات قهرمانی آسیا باقی مانده است و فدراسیون جودو فشار مالی زیادی را تحمل می کند.
تیم ملی کوراش ایران، فروردین ماه در مسابقات آسیایی هند به مقام نایب قهرمانی رسید.
عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی کوراش، گفت: حتی کمپ 15 روزه ای را در جاکارتا برای تیم ایران هماهنگ کرده بودم که فقط هزینه بلیت بر عهده ما بود و دیگر هزینه ها را میزبان متقبل می کرد.
وی با بیان اینکه مشکلات مالی عدیده موجب شد تا نشست با مسئولان کمیته ملی المپیک برگزار شود، گفت: «نصراله سجادی» سرپرست کاروان اعزامی ایران به جاکارتا اعلام کرد با بررسی های کارشناسی انجام شده، شانس کوراش ایران برای موفقیت در بازی های آسیایی زیاد است و این رشته نیاز به حمایت دارد.
نصیرنژاد عنوان کرد: صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک قول حمایت مالی داده است. 20 درصد بودجه مختص کوراش از طریق کمیته پرداخت می شود و وی اعلام کرد که به زودی با وزیر ورزش نشستی خواهد داشت تا 80 درصد دیگر نیز از سوی وزارتخانه پرداخت شود تا با قدرت برنامه های آماده سازی را طی کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: پیش بینی مقامات کمیته ملی المپیک، کسب چهار مدال نمایندگان کوراش ایران در بازی های آسیایی است که یک مدال آن می تواند طلا باشد.
وی با تاکید بر اینکه قول مساعد رئیس کمیته ملی المپیک موجب دلگرمی اهالی کوراش شد، گفت: کمپ تمرینی ازبکستان را برای تیم مردان و کمپ ترکمنستان را برای بانوان هماهنگ کرده ایم تا روند آماده سازی را به خوبی پیگیری کنند.
او که مسئول فنی مسابقات کوراش بازی های آسیایی 2018 است در خصوص تعداد نفرات اعزامی ایران به این رویداد مهم گفت: 7 نفر در بخش مردان و 6 نماینده کوراش در بخش بانوان را اعزام می کنیم و امید زیادی به موفقیت در بازی های آسیایی داریم.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی