فدراسیون

1397-02-23 23:10
درخشش جوانان جودو ایران با 6نشان رنگارنگ در رقابتهای قهرمانی قاره کهن

در پایان رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا، ملی پوشان کشورمان موفق به کسب 1نشان طلا، 1نقره و 4برنز شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، نوزدهمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا در شرایطی با حضور 196 جودوکار از22 کشور به مدت 2روز و به میزبانی شهر بیروت کشور لبنان برگزار شد که جوانان جودو کشورمان موفق به کسب 6نشان رنگترنگ(1طلا، 1نقره و 4برنز) در این رقابتها شدند.

 

در وزن منهای 90 کیلوگرم، قاسم باغچقی پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کره جنوبی را در زمان کمتر از یک دقیقه ایپون کرد و در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد، جوان شایسته جودو ایران در فینال جودوکار قزاق را ایپون کرد و مقتدارانه قهرمان شد.

 

علی پرهیزکار نماینده وزن منهای 100کیلوگرم کشورمان، پس از استراحت در گام نخست، جودوکار عراقی را ایپون کرد و در ادامه با ضربه فنی جودوکار کره ای را از پیش رو برداشت و فینالیست شد، پرهیزکار در فینال با قبول شکست برابر حریف ازبک صاحب گردن آویز نقره شد.

 

در وزن به اضافه 100 کیلوگرم حمیدرضا ملک زاده ابتدا حریف هندی را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و در ادامه برابر حریف قدرتمند ازبکستانی به برتری رسید و با قبول شکست برابر جودوکاری از کره جنوبی به جدول شانس مجدد راه یافت، ملک زاده در دیدار رده بندی جودوکار مغولستانی را ایپون کرد و به نشان برنز دست یافت.

 

امیر محمد بهمنی دیگر جودوکار کشورمان در این وزن، در گام نخست مغلوب جودوکار تاجیکستانی شد.

 

مریم بربط در وزن منهای 70 کیلوگرم، در بازی نخست جودوکار هندی را ایپون کرد و در ادامه مغلوب حریف قزاق خود شد، بربط در جدول شانس مجدد نماینده قرقیزستان را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز برنز شد.

 

ابولفضل محمودی در وزن منفی 66 کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل نماینده نپال در مقابل جودوکار ازبکستان مغلوب شد و به جدول بازنده ها رفت. در ادامه نماینده کشورمان موفق شد با دو پیروزی مقابل جودوکارانی از چین تایپه و تاجیکستان صاحب مدال برنز این رقابت ها شود.

 

در وزن منفی 73 کیلوگرم نیز امین کامیابی بعد از استراحت در دور اول در گام نخست حریفی از هند را ضربه فنی کرد ولی در مبارزه دوم مقابل حریفی از قزاقستان شکست خورد . او در ادامه رقبایی از قرقیزستان و مغولستان را از پیش رو برداشت و دومین مدال برنز کشورمان را در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از آن خود کرد.

 

علی قلی پور تنها نماینده وزن منفی 60 کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی برابر جودوکاری از کشور میزبان به جودوکار هند باخت از گردونه رقابت ها کنار رفت.

 

علی بریمانلو نیز در وزن منفی 66 کیلوگرم پس از استراحت در گام نخست، در شرایطی که در ادامه حریفی از قرقیزستان را از پیش رو برداشته بود در دور سوم و چهارم به 2 جودوکار از تاجیکستان باخت به عنوان هفتمی رسید.

 

شیوا جهانگیری در وزن منفی 48 کیلوگرم با شکست مقابل حریفانی از ازبکستان و چین تایپه  به کار خود پایان داد.

 

نگین نظری نیز بعد از پیروزی مقابل حریفی از لبنان در وزن منفی 58 کیلوگرم با قبول شکست برابر جودوکاران ازبکستان و نپال از گردونه مسابقات کنار رفت.

 

در وزن منهای 63کیلوگرم دختران، مهیا اکبری در گام نخست مغلوب جودوکار کره ای شد و از دور رقابتها کنار رفت.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی