اخبار استان ها  - استان تهران

1395-05-19 23:57

سرپرست هیئت جودو استان تهران در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان جودو شمیرانات گفت: 10 نفراز 23 مدال آور بین المللی ایران، جودوکاران تهرانی بوده اند.
به گزارش روابط عمومی هیئت جودو و کوراش استان تهران، محمّد بلوطی ضمن ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد چهارساله هیئت جودو، دومین روز از دهه کرامت امسال را ، برگی به یادماندنی از دفتر خاطرات جودو تهران معرفی کرد و تصریح نمود: تیم اعزامی از استان تهران به مسابقات اخیر کشور، تحسین تمام کسانی که در رشته جودو، دستی بر آتش دارند را برانگیخته است .
وی با اعلام آماری قابل ملاحظه، اهمیت ورزش جودو در تهران را انکار ناپذیر توصیف کرد و گفت : 10 نفراز 23 مدال آور بین المللی ایران در مسابقات و تورنمنت های بین المللی مختلف اعم از کسب سهمیه المپیک ریو، بازی های آسیایی، مسابقات دانشجویان و ارتش های جهان و ... جودوکاران تهرانی بوده اند. 

بلوطی با ابراز رضایت از انتخاب پیمان ترکاشوند به عنوان رئیس هیئت جودوی شهرستان شمیرانات، کسب دو مدال طلا و نایب قهرمانی ورزشکاران این هیئت در مسابقات استان تهران و قهرمانی این تیم در مسابقات جام رمضان را از دلایل این رضایت بر شمرد  و قابلیت شمیرانی ها در تصاحب مدال های رنگارنگ بین المللی را نوید داد .

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران نیز در مراسم تجلیل از 9 پیشکسوت و 13 جودوکار موفق شمیرانی که امروز سه شنبه در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات، انجام شد، گفت: جودوکاران شمیرانی نشان دادند ورزش این شهرستان منحصر به رشته های هزینه زا نیست.  

میرزا آقابیک همچنین گفت: ورزشکاران و مسئولین هیئت جودوی شهرستان شمیرانات با درخشش های پی در پی خود در میادین ورزشی، بر روی این تفکّر غلط که « ورزش شمیران منحصر است  به رشته های هزینه زایی مانند اسب دوانی و مانند آن » خط بطلان کشیدند .

معاون توسعه امور ورزش اداره کل، نامنی را منشاء ایجاد تحوّلات اثربخش در ورزش شمیرانات معرفی کرد و انتخاب دهه کرامت را برای تجلیل از قهرمانان این شهرستان، از مصادیق بارز حُسن دقّت وی در برنامه ریزی قلمداد نمود .

احمد نامنی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات در این مراسم، تلاش های ارزنده رئیس کوشای هیئت جودو شمیرانات را ارج نهاد و اهتمام ویژه وی در پی گیری و برگزاری این مراسم را نشان دهنده شدت علاقه وی به قهرمان پروری در عرصه ورزش تلقی کرد.

در ادامه مراسم، حسین زال، رضا تاجیک، امیر هوشنگ قمری، سیروس لطفی، امیرسعید یزدانی، محمدخانی اسفندآبادی، حامد صادقی، محمدرضا قدرت و حسن گودرزی  به عنوان پیشکسوت جودوی شمیرانات و سیّد علی حسینی، سجاد کرمیان، مسعود خرابات، علیرضا شهیدی، منصور خارا،کیان بیگلربیگی، فرشاد خدادادی، محسن احمد خان بیگی، محمّد گودرزی، حسن چیذری، مجید اصغر پورمقدم، محمّدحسین چگینی و سینا کریمی به عنوان قهرمانان این رشته ورزشی، ضمن دریافت لوح تقدیر و هدایای نقدی، مورد قدردانی قرار گرفتند .

در پایان، پیمان ترکاشوند  رئیس هیئت جودوی شهرستان شمیرانات، لوح تقدیر خود را با امضای رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات و معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران دریافت نمود .

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی