اخبار استان ها  - استان تهران

1395-05-15 05:58

*تیم جودو جوانان استان تهران در روز اول مسابقات با کسب 4 مدال طلا و 2 نقره در 4 وزن اول، نتیجه ای تاریخی رقم زد.

تیم جودو جوانان استان تهران در روز اول مسابقات قهرمانی کشور در بجنورد، چهره ای متفاوت به نمایش گذاشت و با کسب 4 مدال طلا در 4 وزن اول، قهرمان زودهنگام این رقابتها شد.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو و کوراش استان تهران، جوانان شایسته جودو پایتخت در روزی بیادماندنی توانستند باهمت و غیرت،در همان روز اول مسابقات، قدرت خود را به رخ حریفان بکشند و باردیگر اقتدار استان تهران را در جودو کشور به نمایش بگذارند.

جودوکاران جوان استان تهران در در 4 وزن اول 6 مدال کسب کردند و با 4مدال طلا و 2 نقره یک نتیجه تاریخی را برای ورزش پایتخت رقم زدند و با وجود اینکه یک روز به پایان مسابقات مانده، مقام اول تیمی و قهرمانی کشور را جشن گرفتند.

سرپرست هیات جودو و کوراش استان تهران با تبریک این موفقیت بزرگ به کلیه پیشکسوتان، مربیان و جودوکاران استان تهران، بویژه به قهرمانان بااخلاق پایتخت گفت: در وزن ۸۱کیلو سبحان رسولی، ۹۰کیلو رضا رضایی، ۱۰۰کیلو سیاوش سوری و ۱۰۰+کیلو حمیدرضا ملک زاده صاحب مدال طلا شدند و عرفان آقایی در وزن ۱۰۰و امیرحسین اخلاقی نیز در وزن ۱۰۰+ کیلو مدال نقره را کسب کردند.

محمد بلوطی با اشاره به این مهم که این تعداد مدال طلا بعد از ۲۵سال برای جودو استان تهران بدست آمده، تاکید کرد: فقط در ۲۵سال پیش در مسابقات قهرمانی کشور در کرمانشاه که با حضور میران، بلوطی، نصیرزاده، سام ستوده و گرامی نژاد این تعداد مدال طلا بدست آمده بود.

وی ادامه داد: این مقام های بدست آمده بخاطر برنامه ریزی چهار سال گذشته بوده که امیدواریم سالها ثمره آن را در جودو تهران، کشور و تیم ملی شاهد باشیم.

بلوطی ادامه داد: قطعا سرمایه گذاری روی این ورزشکاران در راستای اعتلای کشور اقدامی ارزنده خواهد بود و این جودوکاران ثابت کردند که در صورت حمایت بیشتر از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و فدراسیون جودو، قابلیت گرفتن مدال و ایستادن بر سکوهای آسیایی و جهانی را دارند.

به گفته وی، موفقیت های سال های اخیر جودو استان تهران در عرصه های مختلف و حضور سعید مولایی به عنوان یکی از ورزشکاران شایسته پایتخت در المپیک 2016 ریو، نشانگر آن است که جودو تهران نیاز به یک سالن اختصاصی و پایگاه جودو برای تربیت و آموزش ورزشکاران و معرفی آنها به تیم های ملی رده های مختلف سنی دارد و برای حفظ روند موفقیت ها باید اقدام جدی و فوری در این راستا صورت گیرد.

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی