اخبار استان ها  - استان تهران

1394-03-19 07:39
تقدير گرشاسبی از تلاش يكساله هيئت جودو استان تهران و کسب رتبه عالی در بخش سایت

مراسم تجلیل از هیئت های ورزشی استان تهران و تدوین برنامه های سال 94 اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور گرشاسبی مشاور وزیر و مدیرکل، دیروز(دوشنبه) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هيئت جودو استان تهران،در جریان این مراسم که شاملو معاون توسعه منابع و پشتیبانی، آقابیک معاون توسعه امور ورزش، سلیمی معاون امور فرهنگی و جوانان و روسا، دبیران و نواب رئیس هیئت های ورزشی استان تهران حضور داشتند، از تلاش يكساله هيئت جودو تقدير شد و سایت این هیئت براساس ارزیابی روابط عمومي اداره كل در زمینه های بروزرساني، كيفيت و طراحی سايت، عنوان رتبه عالي را کسب کرد.

حمیدرضا گرشاسبی در این مراسم گفت: ماده 88 بلاي جان ورزش شده و خودمان آن را درست كرديم و در جلسات هم اعلام كرديم كه اين قانون بايد اصلاح شود.

وی ادامه داد: سالن را به هيات ها مي دهند و تمامي هزينه ها بر عهده مسئولين است، ولي اجاره درآمد از سالن وجود ندارد. در جلسات كه با بازرسي داشتيم درخواست كرديم شرايطي را بگذاريم كه هياتها در دريافت سالن ها موفق تر باشند.

گرشاسبی گفت: هياتها كمك كنند تا مشكلات برطرف شوند. خيلي از افرادي كه ساليان سال فضاهاي ورزشي را در اختيار داشته اند از بوجود آمدن اين شرايط ناراحت هستند.

وی با طرح این سئوال که چرا 48 هيئت ورزشي استان تهران به اندازه يك هيات در بوشهر بودجه نگرفته اند، افزود: اين ظلمي است كه به ورزش تهران شده و متاسفانه اين پولها به ادارات ورزشي در استان تزريق مي شود، اما بنا داریم که نگذاريم حقي از ورزش استان تهران ضايع شود.

مشاور وزیر و مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین از بازرسی هیئت های ورزشی استان گفت و افزود: بازرسي ها هر 6 ماه 2 بار انجام می شود و به هیئت ها امتياز داده خواهد شد. اين امتياز در جهت ارزیابی عملكرد هيئت ها لحاظ خواهدشد. البته بر وجود ركود و عدم بودجه و زحمات زيادي که مي كشيد، واقفیم، شما را درك مي كنيم و دركنارتان هستيم.

آقابیک معاون توسعه امور ورزش اداره کل نیز با اشاره به این مهم كه بار اصلي ورزش پايتخت در نيمي از كشور بر دوش هیئت های ورزشی استان تهران است، گفت: با همه كاستي هايي كه وجود داشت توانستيم بازهم جايگاه نسبي را بدست بياوريم.

به گفته وی رتبه بندي هياتها مشخص است و رتبه اول تا رتبه آخر در دفتر توسعه ورزش قهرماني موجود است و بنا داریم برنامه ها را چك کرده و كم و كاستي ها را اعلام نمائیم.

معاون توسعه امور ورزش ادامه داد: بحث ديگری كه بايد دنبال شود، برنامه ريزي فشرده برای كسب سهميه المپيك است تا بتوانيم بيشترين سهميه داشته باشيم و مشاركت حداكثري با دستگاه ورزش و كميته ملي المپيك رقم بخورد. اميدوارم با تلاش شما در سال 94 این مهم انجام مي شود.

آقابیک گفت: هيات هايي كه در رتبه بندي فدراسيون نتوانستند جايگاه خوبي را بدست بياورند باید در سال 94 با تلاش مضاعف اين اتفاق را رقم بزنند و من بسيار اميدوار هستم كه سال جاری، سال شكوفايي ورزش تهران بعد از چند دهه دوباره باشد و در ارزیابی کشوری، بگويند تهران كنار و وضعيت باقي استانها را بررسي كنند و آن روز، روز خوشحالي همه ما خواهد بود و باید اين اتفاق در وزارت ورزش بيافتد.

وی در پایان از تلاش همه هیئت های ورزشی استان تهران در سال 93 تقدیر کرد و ابراز اميدواری نمود در سال 94 و در سايه مدیریت جدید ورزش، بتوانيم بهترين سال را براي ورزش كشور رقم بزنيم .

گفتني است در اين مراسم، گرشاسبي ضمن تاكيد بر ضرورت توسعه و تقويت سايت هاي هيات هاي ورزشي استان تهران، آماري از وضعيت كيفي سایت 49 هيات ورزشي پايتخت ارائه كرد و از 6 هيات ورزشي بدنسازي و پرورش اندام، پزشكي ورزشي، جودو، شنا، كاراته و واليبال كه براساس ارزیابی روابط عمومي اداره كل در زمینه های بروزرساني، كيفيت و طراحی سايت عنوان رتبه عالي را کسب کردند، قدرداني نمود. 

 

     

 

                  

 

 

 

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی