کمیته داوران

1399-06-01 11:03
تشریح عملکرد کمیته داوران فدراسیون جودو در سال 98 از زبان بابک مهاجری

 

بابک مهاجری، رئیس کمیته داوران در خصوص عملکرد این کمیته در سال 98 به روابط عمومی فدراسیون جودو؛ گفت: از مهمترین دستاوردهای کمیته داوران فدراسیون جودو در سال گذشته، می توانم به تشکیل گروه نظارت بر داوری اشاره کنم (که متشکل از داوران A جهانی و A قاره ای است که خود نیز تمایل داشتند در این گروه فعالیت کنند،) تشکیل این گروه بر بهبود عملکرد کمیته داوران تاثیرات بسیار زیادی داشت. همچنین ما برای نخستین بار گروهی از سوپروایزرهای داوری  تشکیل دادیم و در آن از قهرمانان آسیایی جودو استفاده کردیم ، این سوپروایزرها در زمان برگزاری مسابقات  در بازبینی موارد داوری به کمیته داوران کمک های زیادی کردند.

وی در ادامه افزود: طرح رنکینگ داوران درجه یک و ممتاز کشور از دیگر عملکرد کمیته داوران بود که ما بعد از پایان هر مسابقه،  رنکینگ داوران را اعلام کردیم ، سپس در پایان سال 98 میانگین  امتیازات هر داور در مسابقات مختلف را با یکدیگر جمع آوری کرده و به رنکینگ کلی سالانه رسیدیم.

مهاجری به برگزاری دوره های داوری در سال 98 اشاره کرد و توضیح داد: کمیته داوران در طول سال 98 ، دوره های داوری درجه یک ، دو ، سه و ملی را در دو گروه آقایان و بانوان برگزار کرد. همچنین ما میزبان برگزاری سمینار سراسری داوری بودیم که با حضور 198 داور در گروه آقایان و 75 داور در گروه بانوان برگزار شد.

رئیس کمیته داوران خاطرنشان کرد: دفترچه قوانین و مقررات داوری به زودی مورد بازبینی و بازنویسی قرار خواهد گرفت و آن را در اختیار عموم می گذاریم . آیین نامه داوری نیز تدوین شده است که بعد از تایید نهایی به صورت نهایی برای استفاده ابلاغ خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: سایت قدیمی کمیته داوان فدراسیون جودو به روز رسانی شد ، این سایت با رویکرد اطلاع رسانی درخصوص کلاس های داوری، اعلام نتایج کلاس ها ، دعوت داوران و همچنین قراردادن آخرین تغییرات قوانین داوری و مسائل تخصصی به فعالیت می پردازد.

مهاجری اعلام کرد: قصد داریم اپلیکیشنی در تلفن همراه برای داوری طراحی کنیم که به صورت دفترچه ای برای نمایش قوانین به روز داوری در دسترس باشد ، قوانین به صورت آنلاین در آن گذاشته می شود و تمامی افراد می توانند از آن استفاده کنند.

رئیس کمیته داوران درخصوص برنامه های کمیته داوران در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و با توجه به دستور وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت، ما فعلا امکان برگزاری دوره های داوری به صورت حضوری را نداریم، اما با دستور رئیس فدراسیون جودو ، مقدماتی را فراهم کرده ایم که استاژ ها و دوره های دانش افزایی و سمینارها به صورت انلاین برگزار گردند و فکر می کنم تا شهریور ماه این دوره های مجازی اجرایی شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت،  دستورالعملی را برگزاری دوره های حضوری اعلام کنند ما طبق مقررات این دوره ها را دوباره از سر خواهیم گرفت.

مهاجری در بخش پایانی صحبت هایش به طراحی و ساخت بج داوری ویژه داوران درجه یک ، دو و سه و ملی اشاره کرد و گفت: در سال 98 بج داوران طراحی شد و کلیه داوران باید از آن استفاده کنند ، این بج ها در فدراسیون جودو موجود است و استانها می توانند طبق بخشنامه ای که قبلا در اختیار آنها قرار داده شده بود و با قیمت مناسب آنها را استفاده کنند.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی