گفت و گو و تحلیل

1398-11-13 14:35
درخشنده: جودو از حالت گلخانه‌ای خارج شده/ به خانه‌ام بازگشتم

سرپرست دبیری فدراسیون جودو گفت: ما مستنداتی داریم که نشان می‌دهد کار جودو را از حالت گلخانه‌ای خارج کرده‌ایم و در طول این مدت با تلاش مسئولان فدراسیون؛ جودو در کشور گسترش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو مهدی درخشنده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که چطور شد که دوباره مسئولیت دبیری فدراسیون جودو را برعهده گرفتید، اظهار داشت: به عنوان کسی که در گذشته تجربه حضور در دبیری فدراسیون را داشته همچنان خودم را جزو خانواده جودو می‌دانم. اینجا خانه من است چه در فدراسیون مسئولیت داشته باشم و چه نداشته باشم. خیلی دور از ذهن نیست که کسی که جزء خانواده جودو است یک روزی به خانه بازگردد.

وی افزود: علیرغم اینکه با تحریم‌های ظالمانه روبرو هستیم؛ شرایط فعلی جودو خوب است. ما نمی‌توانیم آن مسائلی که رخ داده را به حساب مسئولان فدراسیون بنویسیم. طبق قواعد اخلاقی نظام جمهوری اسلامی ما ملزم هستیم که قواعد و قانون را در کشورمان رعایت کنیم. در بحث مهاجرت اگر کسی مهاجرت می‌کند، این تصمیمات سلیقه‌ای است و ربطی به مسئولان فدراسیون ندارد. متاسفانه ما طی این مدت شاهد بودیم در رشته‌های مختلفی ورزشکاران، داوران و مربیان مهاجرت می‌کنند. در تکواندو، کشتی، شطرنج، فوتبال و... نیز این اتفاقات رخ داده و این موضوع اجتناب ناپذیر است.

سرپرست دبیری فدراسیون جودو، گفت: شرایط خانواده جودو خوب است هر چند ما تعلیق هستیم، اما ما از این فرصت استفاده کردیم و برای ساخت زیرساخت‌های جودو قدم برداشتیم. اعزام‌ها به مسابقات کمرنگ تر شده و هزینه مالی و نیروی فیزیکی را برای زیرساخت‌ها صرف می‌کنیم. همه اعضای فدراسیون و خانواده جودو بسیج شده‌ا‌ند تا کثرت داشته باشیم. در این 11 ماه جودو رشد 30 درصدی داشته است.

درخشنده  در پاسخ به این سؤال که منظور شما از رشد 30 درصد چیست، گفت:‌ ما مستنداتی داریم که نشان می‌دهد جودو را از حالت گلخانه‌ای خارج کرده‌ایم و در طول این مدت با تلاش مسئولان فدراسیون؛ جودو در کشور گسترش پیدا کرده است. در واقع جودو را به خانه علاقمندان برده‌ایم و از دل همین کثرت و جمعیت جودو قهرمانان جودوکار به صورت اتوماتیک وار خروج می‌کنند. وقتی شما جامعه گسترده‌ای داشته باشید، نخبگان خودشان را به سرعت نشان می‌دهند. ما تهدید را به فرصت تبدیل کرده‌ایم.

وی  گفت:‌ از همه آنها که به من اعتماد کردند و پیام تبریک ارسال کردند، تشکر می‌کنم. ممنون از همه آنها که در کنار خانواده جودو برای موفقیت این رشته تلاش می‌کنند. از دوستان دیگر به هر دلیلی که وقت نکرده‌ا‌ند به فدراسیون بیایند، دعوت می کنم که به جودو کمک کنند. از همه آنها که قطعا توانمند هستند، می‌خواهم با حضور در فدراسیون برای پیشبرد و پیشرفت جودو پیشنهادات خود را به ما ارائه کنند تا بتوانیم در کنار یکدیگر به موفقیت جودو کمک کنیم.

انتهای پیام/

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی