1397-01-21 13:11
شاطرزاده: به کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا امیدوار هستیم/ تیم نوجوانان از پتانسیل بالایی برخوردار است

سرمربی تیم جودو نوجوانان گفت: ۹ مرحله اردوی آماده‌سازی تیم نوجوانان باعث شده است به کسب مدال و موفقیت امیدوار باشیم و اصلا به ناامیدی فکر نکنیم.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، امین شاطرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم جودو جوانان در آستانه حضور در مسابقات کاپ آزاد آسیا اظهار داشت: خدا را شکر تمرینات خوبی را در این مدت پشت سر گذاشتیم و ظهر امروز(سه‌شنبه) با 10 بازیکن عازم مسابقات کاپ آزاد آسیا در تاشکند خواهیم شد. به دلیل اینکه مسابقات کاپ آزاد آسیا از امتیاز مسابقات گزینشی کسب سهمیه المپیک جوانان نیز برخوردار است قطعا در سطح بسیار بالایی برگزار خواهد شد. 

 

وی تصریح کرد: عدم محدودیت در حضور ورزشکاران در مسابقات کاپ آزاد آسیا باعث شده است که برخی کشور‌ها مانند قزاقستان و ازبکستان با 50 ورزشکار در این رویداد حاضر شوند و در برخی اوزان 7 یا 8 نماینده داشته باشند. علاوه بر این کشورهایی مانند تاجیکستان، قرقیزستان و روسیه نیز در این مسابقات حضور خواهند داشت که باعث بالا رفتن سطح مسابقات خواهد شد. تنها اسم این مسابقات کاپ آزاد آسیا است و محدودیتی در حضور کشورهای غیر آسیایی در آن مطرح نیست.

 

سرمربی تیم جودو نوجوانان با تاکید بر مفید بودن این مسابقات برای بازیکنان جوان تیم جودو، گفت: حضور در این رویداد برون مرزی به دلیل بالا رفتن تجربیات بازیکنان و دسته و پنجه نرم کردن آنها با رقبای بین‌المللی با استقبال ما همراه خواهد بود. قرار است بعد از پایان این مسابقات نیز با تمامی کشورهای حاضر در مسابقات اردوی مشترک 4 روزه‌ای را برگزار کنیم که قطعا این اردوی مشترک نیز مانند اردوی مشترک آلمان باعث خودباوری بازیکنان ما خواهد شد.

 

شاطرزاده در خصوص حضور در مسابقات جودو نوجوانان آسیا عنوان کرد: مسابقات آسیایی در نیمه دوم اردیبهشت ماه در بیروت برگزار خواهد شد و به نوعی اولین محک رسمی ما خواهد بود. امیدوارم حضور ما در مسابقات کاپ آزاد آسیا محک جدی برای ما باشد تا بعد از پایان این رویداد ترکیب اصلی تیم نوجوانان برای حضور در مسابقات آسیایی را اعلام کنیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که نحوه کسب سهمیه المپیک جوانان به چه صورت خواهد بود، اظهار داشت: در مسابقات ازبکستان نفرات اول تا سوم موفق به کسب امتیاز خواهند شد و در جودو مانند برخی دیگر از رشته‌های رزمی سهمیه‌ها در یک مسابقه به دست نخواهد آمد. مسابقات قهرمانی آسیا نیز از امتیازات خود برای حضور در رنکینگ برخوردار است. قراراست ما بعد از مسابقات قهرمانی آسیا تا پایان تیرماه که مسابقات متعددی برگزار خواهد شد کار خود را برای کسب سهمیه المپیک جوانان پیگیری کنیم. با توجه به تعدد مسابقات کسب سهمیه شرایط حضور در هر رویدادی را داشته باشیم در آن شرکت خواهیم کرد.

 

سرمربی تیم جودو نوجوانان تصریح کرد: در رشته جودو برای اولین بار است که کسب سهمیه حضور در المپیک جوانان مانند المپیک بزرگسالان است و با توجه به این شرایط قطعا برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای خواهد بود که بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در بیروت حضور موفقی در مسابقات کسب سهمیه داشته باشیم و بتوانیم سهمیه‌های لازم را کسب کنیم. هر کشوری می‌تواند برای المپیک جوانان 4 سهمیه کسب کند و ما نیز تلاش خود را برای کسب سهمیه‌ها روی این 4 وزن برنامه ریزی داشته باشیم.

 

شاطرزاده در خصوص اعلام ترکیب تیم جودو برای حضور در مسابقات آسیایی و اینکه با ترکیب کامل در این رویداد حضور خواهیم داشت، گفت: همانطور که گفتم قرار است بعد از مسابقات کاپ آزاد آسیا در خصوص ترکیب تیم نوجوانان برای حضور در مسابقات آسیایی تصمیم‌گیری کنیم. ما در مسابقات کاپ آزاد آسیا با ترکیب کامل شرکت و حتی در برخی اوزان از حضور دو بازیکن استفاده می‌کنیم.

 

وی در خصوص شانس کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا خاطر نشان کرد: در مدت 6 ماه تمرینات تیم جودو نوجوانان 9 مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم و کاملا در این مدت تلاش زیادی برای ارتقای بچه‌ها انجام دادیم. ما از لحاظ بدنسازی و تمرینات تخصصی تکنیکی و تاکتیکی جودو تمام تلاش خود را انجام دادیم و بچه‌ها نیز نشان دادند از پتانسیل بالایی برخوردار هستند. این شرایط باعث شده است به کسب مدال و موفقیت امیدوار باشیم و اصلا به ناامیدی فکر نکنیم.

 

سرمربی تیم جودو نوجوانان در خصوص پتانسیل تیم نوجوانان برای پشتوانه‌سازی در سالیان آینده گفت: تیم نوجوانان از پتانسیل بالایی برخوردار است و در این مدت نیز در هر وزن 2 بازیکن و در برخی اوزان 3 جودوکار هم سطح حضور داشتند که با هم فاصله چندانی ندارند. این مسئله به نظر من برای رشته جودو بسیار خوب است چرا که در حال حاضر پشتوانه‌سازی خوبی صورت گرفته و خدایی نکرده در صورت مصدومیت بازیکنی از لحاظ بازیکن جانشین دچار مشکل نخواهیم شد. این نفرات در آینده نیز ترکیب تیم جوانان و بزرگسالان را تشکیل خواهند داد.

 

شاطرزاده در پایان خاطرنشان کرد: باید به خاطر زحمات و تلاش‌های رئیس فدراسیون جودو، مدیر سازمان تیم‌های ملی و دبیر کل فدراسیون در راه آماده‌سازی تیم نوجوانان از این عزیزان تشکر کنم و امیدوارم با کسب نتایج خوب و مدال‌های خوشرنگ زحمات مسئولان فدراسیون جودو را جبران کنیم.