1397-01-21 12:18
محجوب: امیدوارم مسیرم برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ را با درخشش در گرندپری هوهوت آغاز کنم

جودوکار تیم ملی کشورمان نسبت به آینده خود و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ بسیار امیدوار است.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و جوجیتسو و کوراش و به نقل از خبرگزاری تسنیمسایت جهانی جودو (IJF) در گزارشی با اشاره به جدال تماشایی هفته گذشته جواد محجوب از ایران و گورام توشیشویلی از گرجستان در رقابت‌های جودوی گرندپری تفلیس که به پیروزی نماینده میزبان انجامید، نوشت: محجوب یک هفته بعد از آن مبارزه هیجان‌انگیز با ذهنیت کسب مدال طلا پا به مسابقات گرندپری آنتالیا گذاشت، کسی که 9 مدال گرندپری کسب کرده بود، اما هرگز رنگ این مدال‌ها طلایی نبوده است.

 

داستان از آنجا شروع شد که جواد محجوب هفته گذشته لحظه تولد اولین فرزندش را به دلیل رقابت برای تیم ملی جودوی کشورش در رقابت‌های گرندپری آنتالیا از دست داد تا صعود مستمرش در رده‌بندی جودوی دسته سنگین‌وزن را بهبود ببخشد. محجوب زمانی که در آنتالیا رقابت می‌کرد، تمام طول روز به فرزند تازه متولد شده‌اش یعنی هیلدا فکر می‌کرد.

 

در ادامه این گزارش به رقابت فینال گرندپری آنتالیا اشاره شده، جایی که اینال تاسوئف از روسیه با درخشش خود، جواد محجوب را از پیش‌رو برداشت و به اولین قهرمانی خود در رقابت‌هایی که زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار می‌شود، رسید. در ادامه گزارش می‌خوانیم: هر دو جودوکار بابت مبارزه تهاجمی که از خود در دیدار فینال ارائه دادند، شایسته تمجید هستند. محجوب پس از کسب دومین مدال نقره خود در رقابت‌های گرندپری در یک هفته شگفت‌انگیر احساسات خود را تماماً بروز داد.

 

محجوب که در یک هفته دو مدال نقره به دست آورد و البته صاحب یک فرزند دختر نیز شد، به سایت رسمی فدراسین جهانی جودو گفت: خیلی سخت است که بخواهم احساسم را بیان کنم. بدن و روحم در آنتالیا اما قلبم در خانه‌ام و با دخترم است که دنیای من است. می‌دانستم که این اتفاق (تولد فرزندم) زمانی خواهد افتاد که دور از خانه خواهم بود و خودم را برای آن آماده کرده بودم چون حرفه‌ام این اجازه را به من می‌دهد که شرایط لازم را برای خانواده‌ام فراهم کنم.

 

وی که اخیراً به دسته سنگین‌وزن رفته، افزود: جودو عشق من است و خانواده‌ام زندگی من هستند. بابت چیزهایی که این هفته به دست آوردم قدردان خدا هستم. بابت کسب مدال‌های نقره‌ام هم حس خوبی دارم. دو مدال در یک هفته، البته امیدوار بودم که رنگ این مدال‌ها در هر دو گرندپری اخیر طلایی باشد، اما به هر حال گام کوچکی در دسته سنگین‌وزن برداشتم.

 

جودوکار 26 ساله کشورمان که از حالا چشم به رقابت‌های انتخابی جودو برای کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک 2020 که از ماه مِی آغاز خواهد شد، دوخته است، صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: احساس می‌کنم در دسته سنگین‌وزن قوی‌تر شده‌ام،اما می‌دانم که می‌توانم در این دسته به قهرمانی برسم و خودم را آماده می‌کنم که برای رسیدن به این هدف سخت‌تر تلاش کنم. حس می‌کنم باید تمرینات بیشتری در ایران انجام دهم و برای اینکه جودوکار بهتری شوم، تمام تلاشم را به کار خواهم بست.

 

محجوب، دارنده 10 مدال رقابت‌های گرندپری که انتظار می‌رود در رقابت‌های گرندپری هوهوت در چین که در ماه مِی برگزار می‌شود، حضور پیدا کند، اظهار داشت: بی‌صبرانه منتظر بازگشت به جمع خانواده و دیدن عضو جدید خانواده‌مان که قابل ستایش است، هستم. بعد از آن با شور و هیجانی تازه به مسابقات بازخواهم گشت و تمام توانم را در تاتامی جودو که عاشقش هستم، به کار خواهم بست. این اشتیاق من است و خانواده‌ام هم انگیزه من هستند. امیدوارم بهترین عملکردم را در گرندپری هوهوت داشته باشم و بتوانم مسیرم برای رسیدن به بازی‌های المپیک 2020 را حداقل با یک قهرمانی در رقابت‌های گرندپری آغاز کنم.