اخبار

1398-09-24 09:47
رقابت های قهرمانی جهان قزاق کورس؛ یزدان پناه، صاحب گردن آویز برنز شد

رقابت های قهرمانی جهان قزاق کورس از امروز به میزبانی قزاقستان آغاز شد  و در روز نخست ایران تنها یک نماینده در وزن 100- کیلوگرم داشت و اولین مدال رسمی ایران در این رشته به دست آمد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، رقابت های قهرمانی جهان قزاق کورس با حضور 250 شرکت کننده از 49 کشور جهان از امروز 24 آذر ماه به میزبانی قزاقستان آغاز شد.

در روز نخست نمایندگان اوزان 55- ، 60-، 90-،100-، 100+ کیلوگرم به روی تاتامی می روند و فردا و در روز پایانی رقابت های اوزان 66-، 74-، 82-، وزن آزاد انجام خواهد شد..

احمد یزدان پناه به عنوان اولین نماینده ایران امروز در وزن 100- کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفت. او در اولین مبارزه خود با نماینده استونی روبه رو و موفق شد در مدت کمتر از دو دقیقه ، حریف خود را با ضربه فنی مغلوب کند ، او در دومین مبارزه نیز در کمتر از 30 ثانیه حریفی از قرقیزستان را با شکست بدرقه کرد.

سومین حریف یزدان پناه از کشور برزیل بود که نماینده کشورمان در کمتر از یک دقیقه این رقیب را هم از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نماینده وزن 100-کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی با قبول شکست مقابل حریفی از کشور میزبان به کسب مدال برنز بسنده کرد.

حسین قمی ، مسئولیت سرمربیگری تیم ملی قزاق کورس را بر عهده دارد و پیمان ترکاشوند به عنوان رئیس کمیته قزاق کورس ایران ، تیم کشورمان را همراهی می کند.

لازم به ذکر است؛ آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو هم به دعوت رئیس فدراسیون جهانی قزاق کورس به قزاقستان رفته است و مسابقات را از نزدیک تماشا می کند. 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان و فرخنده ایام شعبانیه مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی