به گزارش روابط عمومی  فدراسیون جودو و به نقل از پایگاه خبری طلوع کرمانشاه؛ اول آبانماه امسال در مجمع انتخابات ریاست هیات جودوی استان کرمانشاه در حالی که رئیس فدراسیون و مسئولان جودوی استان حضور داشتند “دکتر حسین امیری” با کسب بیشترین رای به عنوان رئیس جدید هیات جودوی استان کرمانشاه منصوب شد. امیری طی چهار سال آینده سکان دار هیات جودوی استان خواهد بود.

رئیس هیات جودوی استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری طلوع کرمانشاه  علت ضعف و عدم استقبال جوانان استان را از رشته جودو  طی سالیان اخیر بروز اختلافات درون هیاتی و اعمال کج سلیقگی در گذشته اعلام کرد و گفت: هیات جودوی استان پس از گفتمان های فراوان و آسیب شناسی  این رشته ورزشی در کرمانشاه به این نتیجه رسیده است که محور اصلی برنامه های  هیات جودو باید بر اساس آموزش از پایه نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی و نوسازی شود.

وی یکی دیگر از اهداف هیات جدید جودو را برگزاری مسابقات دانست به اعتقاد او اگر یک ورزشکار ده سال آموزش ببیند و تمرین مداوم داشته باشد اما در مسابقات شرکت نکند به نتیجه ای نمی رسد.

حسین امیری آموزش و ارتقاء سطح دانش مربیان این رشته در رده بین المللی را از اهداف دیگر هیات دانست و افزود: ایجاد وحدت رویه در بین مربیان الزامی است، این درست نیست که هر مربی به شیوه خود آموزش دهد.

رئیس هیات جودوی استان کرمانشاه همچنین اظهار کرد: درمبحث داوری نیز می بایست داوران استان به سطحی از داوری دست یابند که بتوانیم  جهت دفاع از حقوق جودوکاران اکرمانشاه در مسابقات کشوری از آنها استفاده کنیم.

*حسین امیری تاکید کرد تک روی ها در جودو باید برچیده شود به اعتقاد او اعمال برخی کج سلیقگی ها باعث کناره گیری جودوکاران کرمانشاه و عدم جذب ورزشکاران جدید به این رشته شده است.

وی احترام به پیشکسوتان ورزشی و نهادینه شدن منش پهلوانی را امری ضروری دانست و گفت این شیوه باید به نسل جوان و تازه واردها نیز آموزش داده شود.

امیری  تبلیغات را عامل بسیار موثری در معرفی جودو در سطح استان کرمانشاه دانست و گفت: عدم وجود اسپانسر و منابع مالی یکی دیگر از مشکلاتی است که ورزش استان خصوصا جودو با آن دست و پنجه نرم می کند. او افزود: وقتی توانایی  اهداء یک دست لباس جودو به ورزشکاران را نداشته باشیم چگونه می توانیم جوانان را به روی آوردن این رشته ورزشی تشویق کنیم؟

حسین امیری تاکید کرد: با حمایت و همدلی قطعا می توانیم نیازهای اولیه جودو را برآورده کنیم و سطح کیفی جودوی استان را ارتقاء دهیم.

رئیس هیات جودوی استان کرمانشاه از تصمیم این هیات برای تشکیل یک تیم و شرکت آن در لیگ جودوی سال آینده کشور خبر داد و گفت: کرمانشاه حدود ۶۰۰ جودو کار دارد و برای استانی با این جمعیت؛ این تعداد ورزشکار بسیار کم است  ما باید برای هر وزنی چندین جودو کار تربیت کنیم.

حسین امیری آموزش در شهرستان ها را یکی از راه های جذب به این رشته دانست و گفت: با نهاد ها و دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش، سپاه پاسداران،نیروهای مسلح ارتش و… رایزنی شده است و خوشبختانه قول همکاری نیز گرفته شده است.

او خاطرنشان کرد: تمامی این اهداف در دراز مدت به نتیجه خواهند رسید و حداقل زمان دستیابی به آنها را ۴ سال ذکر کرد.

رئیس هیات جودوی استان کرمانشاه از “آرش میر اسماعیلی” قهرمان ۴ دوره جهان و رئیس فدراسیون جودو حمایت و قدردانی کرد و گفت: ما تمام قد در کنار آرش میراسماعیلی هستیم و از او دفاع خواهیم کرد. وی تحریم جودوی ایران را بی عدالتی محض عنوان کرد و گفت:این تحریم باید به یک فرصت تبدیل شود، جودوی ایران باید در این فاصله زمانی جودو کاران بیشتری جذب و تربیت نماید و با قدرت کامل برای المپیک ۲۰۲۴ برنامه ریزی کند.

دکترحسین امیری رئیس هیات جودوی استان کرمانشاه “پیشکسوت و جودو کار کرمانشاهی دارای ۱۳ عنوان قهرمانی کشوری و بین المللی است. کرسی ریاست هیات جودوی استان کرمانشاه به مدت چهار سال متعلق به اوست.