اخبار

1398-06-17 16:04
زند: عملکرد فنی کاتاروهای ایران حرف نداشت، قضاوت در عملکردمان تاثیر گذار بود

سرمربی تیم ملی کاتا گفت: اگر تنها یک داور آسیایی جزو داوران قضاوت کننده کاتای گوشین جوتسو بود، مدال برنز سالاری و صحرایی نیز قطعی می شد.

حسین زند در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جودو؛ درخصوص رقابت های قهرمانی جهان کاتا 2019 گفت: تیم ملی کاتای ایران ، متاسفانه در دوره گذشته به رقات های قهرمانی جهان مکزیک اعزام نشده بود و امسال با فاصله ، در این پیکارها به روی تاتامی رفتیم، با این وجود، من از عملکرد کاتاروهای ایران راضی هستم و از نظر فنی نسبت به سایر تیم های شرکت کننده کم نداشتیم و اگر داوران آسیایی در جمع داوران اروپایی بودند ، بدون شک ، رنگ مدالمان هم عوض می شد.

وی تصریح کرد: در گوشین جوتسو، سالاری و صحرایی به عنوان نماینده ایران به روی تاتامی رفتند که از میان 16 تیم به عنوان تیم سوم به فینال راه یافتند، متاسفانه در فینال حتی یک داور آسیایی هم در جمع داوران نبود، داوران اروپایی هم با چهره کاتاروهای ایرانی ناآشنا بودند و همین دلیل بزرگی شد که در امتیاز دادن آنها نقش منفی داشته باشد، من تردید ندارم اگر یک داور آسیایی به ویژه ژاپنی در جمع داوران مدال برنز آنها قطعی بود و چه بسا به مدال نقره می رسیدند.

سرمربی تیم ملی کاتا درخصوص کسب مدال برنز ایران در کیمه نوکاتا گفت: بردی و روح الله زاده نمایندگان کاتای ایران در کیمه نوکاتا بودند که در جدول مقدماتی در میان 17 تیم به عنوان تیم سوم ، به فینال صعود کردند، در مرحله پایانی هم بعد از ژاپن و فرانسه ، روی سکوی سوم جهان قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: کاتاروهای ژاپنی به جد، معتقد هستند کاتاروهای ایران و ژاپن از نظر فنی و تکنیکی بهترین کاتا را ارائه می دهند و مستحق مدال آوری هستند. اگر ما در اعزام ها فقط به رقابت های جهانی اکتفا نکنیم و در تورنمنت های ایتالیا و بلژیک هم شرکت کنیم، چهره کاتاروهای ایران برای داوران اروپایی هم شناخته می شود و در امتیاز دادن آنها موثر خواهد بود.

زند، در خصوص اینکه چرا به ایران فقط با دو تیم در رقابت های جهانی شرکت کرد، اذعان داشت: برای این پیکارها ، سهمیه به آسیا بسیار کم تعلق گرفته بود، به اروپا 40 سهمیه تعلق گرفت، به آمریکا 14 سهمیه، ولی قاره آسیا فقط 10 سهمیه داشت، که سه سهمیه به ژاپن ، 2 سهمیه به ایران و 5 سهمیه به تایلند، لائوس، چین تایپه، سنگاپور، ویتنام تعلق رفته بود، کره جنوبی میزبان هم 10 سهمیه گرفت اما هیچ کدام نتیجه نگرفتند.

سرمربی تیم ملی کاتا درباره انتخاب نفرات اعزامی گفت: انتخاب اینکه در کدام کاتاها ، اعزام داشته باشیم را از طریق جدول مدال آوری های کاتاروها واگذار کردیم، تیم سالاری و صحرایی تاکنون سه مدال نقره جهانی دریافت کرده بودند، بردی و روح الله زاده دو نقره جهانی در کارنامه داشتند ، تیم سوم هم باجلان و روحانی بودند که یک مدال نقره جهان داشتند و ما دو تیم اول را اعزام کردیم.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • شهادت سردار رشید اسلام، سردار قاسم سلیمانی تسلیت باد.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی