گفت و گو و تحلیل

1398-05-09 18:39
رستمی : تیم جودوی نوجوانان در آسیا طلسم شکنی کرد

سرمربی تیم جودوی نوجوانان: با داشتن سه فینالیست در آسیا طلسم شکنی کردیم، اما با بی تجربگی طلا نگرفتیم.

 

ایوب رستمی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار صدا و سیما در خصوص عملکرد تیم جودوی نوجوانان در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: با توجه به اینکه قدرت‌های جودو در شرق آسیا هستند و میزبان مسابقات رده‌های سنی نیز چین تایپه بود، مسابقات مطلوبی را به لحاظ کمی و کیفی شاهد بودیم.

 اردو‌های خارج از تهران

وی افزود: فشار زیادی را تحمل کردیم و در تمرینات شبانه روزی حاضر شدیم، تقریبا هفت ماه است که هدایت جودوکاران نوجوان را برعهده گرفته ام که از آن زمان موجی به راه افتاد تا اردو‌های تیم برای گسترش جودو در کشور، خارج از تهران برگزار شود و بعد از ریاست آرش میراسماعیلی نیز با این موضوع موافقت شد.

 موفقیت بدون اردوی خارجی 

سرمربی تیم جودوی نوجوانان گفت: در واقع جودوکاران نوجوان را بدون سفر برون مرزی و رقابت تدارکاتی خارجی، فقط با اردو‌هایی که در شهرستان‌ها برگزار شد، به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام کردیم؛ در سه تا چهار سال گذشته در این رده سنی هیچ فینالیستی در آسیا نداشتیم، اما خوشبختانه در چین تایپه این طلسم شکسته شد و توانستیم در سه وزن به فینال برسیم.

 ‌می‌توانستیم یک طلا بگیریم

وی با اشاره به اعزام هفت وزن جودوکاران نوجوان به رقابت‌های قهرمانی آسیا افزود: در یک وزن غایب بودیم، اما در مجموع سه وزنی که فینالیست شدیم در ۲ وزن با بدشانسی به مدال طلا نرسیدیم؛ در واقع ۲ جودوکار ما حریفانشان را ۲ اخطاره کرده بودند و می‌توانستند اخطار سوم را نیز بگیرند و برنده شوند، اما با ادامه مسابقه به راند طلایی بازنده شدند، در حالیکه حداقل یکی از آن‌ها می‌توانست طلا بگیرد؛ جودوکاران مسابقات زیبایی ارائه دادند، اما تنها علت باخت آنان کم تجربگی بود.

 سرمایه‌های جودو نباید به حال خود رها شوند

رستمی با بیان اینکه این نوجوانان سرمایه‌های جودوی ایران هستند، گفت: این سرمایه‌ها نباید به حال خود رها شوند، آن‌ها نیاز به حمایت دارند و باید در مسیر قهرمانی قرار گیرند.

وی افزود: جودوکاران نوجوان به کمک مادی و معنوی مسئولان و مربیان نیاز دارند تا دور از ورزش و در حاشیه قرار نگیرند، برای آن‌ها هزینه شده است و امیدوارم هر مربی و مدیری که در آینده و در راس کار قرار می‌گیرد، به آن‌ها توجه کند.

 قراردادم یک ساله است 

سرمربی تیم جودوی نوجوانان در خصوص قراردادش با فدراسیون گفت: دی پارسال محمدرضا عمادی سرپرست وقت فدراسیون، به من اعتماد کرد و مسئولیت تیم را به من سپرد، با آمدن میراسماعیلی به فدراسیون نیز در سمتم ابقا شدم، قراردادم با فدراسیون یک ساله است و به احتمال زیاد تا مسابقات آسیایی سال آینده نیز در تیم نوجوانان فعالیت دارم.

وی افزود: امیدوارم روند موفقیت‌های تیم جودوی نوجوانان ادامه داشته باشد، چون ۵۷ روز دیگر باید در مسابقات جهانی قزاقستان به میدان برویم؛ جودوکاران کمتر از یک هفته استراحت می‌کنند، سپس وارد اردوی تدارکاتی می‌شوند.

 نظرم روی مدال آوران است

رستمی در خصوص ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های جهانی قزاقستان گفت: در جلسه شورای فنی با مسئولان و رئیس فدارسیون صحبت خواهم کرد؛ نظرم برای مسابقات جهانی، اعزام مدال آوران است زیرا این مسابقات جای کسب تجربه نیست.

 حیف بود اعزام نشویم

وی با اشاره به احتمال اعزام نشدن تیم نوجوانان با توجه به تنگنا‌های مالی فدراسیون جودو قبل از رقابت‌های قهرمانی آسیا افزود: شرایط مالی فدراسیون سخت بود و چون مسابقات در شرق آسیا برگزار می‌شد، فدراسیون باید هزینه زیادی می‌داد، اما با حمایت رئیس فدراسیون توانستیم اعزام شویم؛ خوشبختانه شرایط اعزام و اسکان تیم هم خوب بود، چون حیف بود این نوجوانان در میدان آسیایی آزمایش نشوند.

 حضور میراسماعیلی انگیزه بود

سرمربی تیم جودوی جوانان به حضور آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در کنار نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا اشاره کرد و گفت: حضور میراسماعیلی و کمک او روحیه و انگیزه زیادی به تیم داد زیرا وی تنها فرد پرافتخار در سالن مسابقات آسیایی بود.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی