اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1398-05-06 10:40
حضور ۷جودوکار خراسان رضوی در رقابتهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه

رئیس هیات جودو خراسان رضوی از حضور ۷جودوکار و یک مربی خراسان رضوی در رقابتهای قهرمانی۲۰۱۹  آسیا و اقیانوسیه در چین تایپه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی هیات جودوی خراسان رضوی، احمد امیرفخریان گفت: رقابت های قهرمانی۲۰۱۹ آسیا و اقیانوسیه در رده نوجوانان با حضور ۱۰۴ جودوکار در بخش مردان و ۷۲جودوکار در بخش بانوان از۱۸ کشور طی روزهای از امروز ۵مرداد در چین تایپه آغاز شده است.

وی افزود: ۶جودوکار پسر و یک جودوکار دخترخراسان، همراه با تکتم بیدل مربی مشهدی تیم ملی، نمایندگان خراسان رضوی هستند که تیم ملی دختران و پسران جودو کشور را در رقابتها قهرمانی آسیا و اقیانوسیه همراهی می کنند.

رئیس هیات جودو خراسان رضوی ادامه داد: ابوالفضل عیسی زایی ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم استان، امروز در اولین روز این مسابقات به روی تاتامی رفت و موفق شد در اولین مبارزه، "بایان بولد" نماینده مغولستان را در ۲۲ ثانیه مغلوب کند، سپس در ۱۲ثانیه "یزید الانزی" نماینده عربستان سعودی و بعد از آن در نیمه نهایی نماینده چین تایپه را ایپون کرد؛ در فینال نیز مقابل "ساقیانلف" حریف قرقیزستانی خود شکست خورد و مدال ارزشمند و پر افتخار نقره را برای جودو کشور و خراسان رضوی به ارمغان آورد.

امیر فخریان بیان داشت: محمد برخورداری دیگر جودوکار ملی پوش استان در وزن ۵۰ کیلو گرم نیز در اولین قدم مقابل حریف هندی خود پیروز شد اما در دور دوم مقابل نماینده کشور میزبان، نتیجه را واگذار کرد و در شانس مجدد نیز مقابل نماینده مغولستان ناکام ماند.

وی خاطر نشان کرد: در رده سنی جوانان این مسابقات، وحيد جدی در ۷۳ کیلوگرم حریفی از  قرقیزستان را پیش رو دارد، امین کامیابی  در ۸۱کیلوگرم  در دور نخست به مصاف نماینده هند می رود، علی پرهیزگار در ۸۱ کیلوگرم در  دور اول استراحت می کند و سپس در  دور بعد با برنده کره و ترکمنستان روبه رو می شود، فرزین شاهباز در وزن  ۱۰۰ +کیلوگرم مقابل حریفیی از چین تایپه قرار می گیرد. 

رییس هیات جودو خراسان رضوی خاطر نشان کرد: محدثه حسینی بانوی ملی پوش فریمانی جودو استان نیز در وزن ۵۷کیلوگرم رده سنی جوانان تیم ملی به رقابتهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه اعزام شده و در اولین شیایی خود باید با نماینده قرقیزستان مبارزه دارد.
وی ابراز امیداوری کرد: با تکیه بر استعداد و توان جودوکاران خراسان رضوی امید داریم مدال های رنگارنگ دیگری نیز توسط نسل آتیه دار جودو خراسان رضوی برای کشورمان کسب شود.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی