گفت و گو و تحلیل

1398-04-29 12:55
یوسف‌زاده: حضور ملایی در اردوها به جودوکاران روحیه داد/ از عوامل محیطی استفاده کردیم

سرمربی تیم ملی جوانان جودو گفت: حضور سعید ملایی در اردوی نوشهر به سود جوانان جودوکار بود و روحیه ملی پوشان را بالا برد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش؛ محمدرضا حاج یوسف‌زاده در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که شرایط اردوی آمادگی تیم ملی نوجوانان و جوانان در نوشهر چطور بود، گفت: اردوی قبلی ما در روستای ونوش در شهرستان نوشهر برگزار شد، یکی از امیدهای کسب مدال در سنگین وزن از اهالی روستای ونوش است و به همین دلیل، شرایط برگزاری اردوی ما از طریق مربی این جودوکار و مسئولان هیأت جودوی این شهر مهیا شد. این برای اولین بار بود که سه تیم نوجوانان، جوانان و کم‌بینایان را در یک جا تمرین می‌کردند، این موضوع نشان از وحدت در جودو است، ما از عومل محیطی به نحو احسن در این اردوها استفاده کردیم. تمام کادرفنی، مربیان بدنساز، پزشکان در کنار اردوی تیم ملی حضور داشتند.

 

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که آخرین مرحله تیم ملی جودو تا پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا تا چه زمانی ادامه خوهد داشت، گفت: ما پس از بازگشت از نوشهر استراحت کوتاهی داشتیم و از امروز شنبه در خوابگاه آزادی مرحله آخر اردوهای تیم ملی آغاز خواهد شد و این مرحله از اردوها وصل به اعزام است. البته تا 48 ساعت آینده مشخص می‌شود که تیم ملی نوجوانان و جوانان با ترکیب کامل به این رقابت‌ها اعزام می‌شود یا خیر. شاید در بخش بانوان به خاطر شرایط اقتصادی و توصیه وزارت ورزش و جوانان مبنی بر اینکه افرادی به این رقابت‌ها اعزام شوند که از شانس بالایی برخوردارند، احتمال دارد در ترکیب اعزام جودوکاران تغییراتی ایجاد شود و در واقع آنهایی که شانس بیشتری برای کسب مدال دارند به مسابقات اعزام شوند. 

 

سرمربی تیم ملی جوانان جودو درادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: طی این چند روز گذشته هر دو مربی کره شمالی در اردوها حضور داشتند و حتی سعید ملایی که قرار است راهی مسابقات کرواسی شود، در این اردوها حضور داشت و زیرنظر مربی کره‌ای چند روزی را تمرین کرد. حضور ملایی برای بالا رفتن روحیه ملی‌پوشان جوان و نوجوان مفید بود.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: جا دارد از مسئولان فدراسیون جودو تشکر کنیم، نگاه ، نگاه حرفه‌ای است و خوشحالیم از اینکه یک قهرمان جودو به عنوان مسئول فدراسیون به خوبی شرایط بچه‌ها رادرک می‌کند و می‌داند که ملی‌پوشان نیاز به تنوع آب و هوایی و حریف‌تمرینی متفاوت دارند. حضور در نوشهر به نظرم برای ما مفید بود چرا که آب و هوای این شهر با چین تایپه تقریبا نزدیک است و حضور در این اردوها پیش از اعزام به مسابقات برای ملی پوشان خیلی مفید بود. از مسئولان هیأت جودوی استان آذربایجان شرقی و ارومیه هم تشکر کنیم. از دبیر فدراسیون نیز به خاطر تلاش‌هایی که انجام می‌دهد تشکر می‌کنیم. در واقع همه دست به دست همه داده‌ایم تا تیم ملی نتیجه کسب کند. امیدوارم که تیم ملی اعزامی به چین تایپه نتایج قابل قبولی را کسب کند. 

 

انتهای پیام/

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام جعفر صادق(ع): هرکس که در مورد خود، رعایت انصاف نماید، به داورى دیگران پذیرفته شود.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی