اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1398-04-22 16:18
امیر فخریان:‌ رقابت ۱۱۵ بانوی خراسان رضوی در مسابقات جودو دهه کرامت


رییس هیات جودو، جوجیستو و کوراش خراسان رضوی از پایان مسابقات جودو بانوان گرامیداشت دهه کرامت با شرکت ۱۱۵ بانوی از باشگاه های شهرستان های خراسان رضوی به میزبانی مشهد خبر داد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیستو و کوراش و به نقل از هیئت خراسان رضوی، احمدامیر فخریان با بیان این خبر گفت:‍ این مسابقات چندجانبه با همت بخش بانوان هیات جودو مشهد به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک کرامت عصر امروز جمعه ۲۱ تیرماه به در سالن جودو استاد اصغر دهقان مجموعه ورزشی مرحوم جعفریان این شهر برگزار شد.


وی افزود: ۱۱۵ بانو جودوکار ازباشگاه های جودوشهیدباهنر، آستان قدس رضوی، چمران، دهقان و ضربان مشهد و شهرستانهای تربت حیدریه، تربت جام، سبزوار چناران، قوچان و نیشابور این رقابتها شرکت کردند.
رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی ادامه داد: در رده سنی نونهالان این رقابتها فاطمه مشکاتی، نرگس حضرتی، ساجده سیدآبادی، درسا ملک، دینا رستمی، بیتا شوریابی، مبینا خدابخش، ریحانه کریمی، نازنین مکلف، زهرا اجنوردی و نادیا نیکو به مقام قهرمانی اوزان مختلف رسیدند.


وی بیان کرد: زینب جهانگیری اصل، سحرسیدآبادی، نرگس رنجبری، مهدیه ترکمانی، مهسا محمدزاده و مهلا رجبی در رده سنی نوجوانان، زهرا جامعی، زهرا هروی، مبینا شرفی، مهیا اکبری، فاطمه سنگونی و فریبا عاقل در رده سنی جوانان به مدال طلای جام کرامت بانوان جودوکار استان دست یافتند.


امیرفخریان گفت: رقابتهای جودو چندجانبه بانوان استان در رده سنی بزرگسالان نیز پیگیری شد که در پایان آذر نورآبادی، شکوه خانقلی، نرجس سیرجانی، رقیه محمود آبادی، زینب هنرپیشه، تکتم سادات علی فر و بهناز فلاحتی مقام نخست این وزن را کسب کردند.
وی با اشاره به سطح بالا و استقبال خوب جودوکاران بانو استان از این رقابتها خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات جودو در مناسبتها و رده های سنی، نقش مهمی در ایجاد انگیزه در جودوکاران خواهد داشت، و حضور چهره های جدید از شهرستانهای فعال و موفقیتهای آنان در اینگونه رقابتها، نوید بخش روزهای خوبی است که در انتظار جودو بانوان خراسان رضوی خواهد بود.


وی تصریح کرد: قطعا این حضور پرشور نمایانگر وجود استعدادهای فراوان و مربیان زحمتکش و قهرمان پرور در بخش بانوان است.
رییس هیات جودو، جوجیستو و کوراش خراسان رضوی به بررسی ها وبرنامه ریزی های در دست اقدام این هیات ورزشی در بخش بانوان اشاره کرد و خاطر نشات ساخت: هدف ما در وهله نخست جذب حداکثری تمامی علاقه مندان و بهره گیری از تمام ظرفیت نیروی انسانی با انگیزه و متخصص در هیات است و امیدواریم با حضور و همراهی حداکثری تمامی فعالان این عرصه از جمله مربیان، داوران، قهرمانان در برنامه ریزی های آتی هیات،ساماندهی خوبی را دراین بخش برای آغاز حرکتی رو به جلو و رسیدن به چشم اندازهای سرشار از موفقیت و شکوفایی برای جودو، جوجیتسو، کوراش و دفاع شخصی بانوان خراسان رضوی شاهد باشیم.


گفتنی است در پایان این مسابقات که براساس آخرین قوانین فنی و داوری فدراسیون جودو کشور برنامه ریزی شده، به نفرات برتر حکم و مدال قهرمانى اهدا شد.


محبوبه پراکنده، دینا دهنوی، حدیثه غلامی و مقدادی به عنوان کادر برگزاری مسابقات، اذردلقندی، مهری مهرپور، راضیه برنده،حمیده حسن پور، فهیمه حقی، سکینه قزی، عفت نعمتی نژاد، فاطمه تجربه و لیلا مهرپور نیز به عنوان کادر داوری، برگزاری رقابتهای جودو استانی گرامیداشت دهه مبارک کرامت را برعهده داشتند.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • هفته دفاع مقدس گرامی باد.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی