گفت و گو و تحلیل

1398-04-12 12:51
ذاکری: حضور ژاپنی‌ها در چین تایپه کار را سخت می‌کند/ میراسماعیلی به جودوکاران روحیه داد

مربی تیم ملی جوانان جودو گفت: حضور ژاپنی ها و کره‌ای در مسابقات قهرمانی آسیا کار را نسبت به دوره قبل برای ما سخت تر خواهد کرد.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش؛ محمد مهدی ذاکری در گفت‌وگو ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط تمرینات تیم ملی نوجوانان و جوانان در حال حاضر به چه صورت است، گفت: برای اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا کنیم، چند مرحله اردوی آماده‌سازی برای ملی‌پوشان کشورمان در نظر گرفتیم که در چند نوبت هم تمریناتمان به صورت مشترک با ملی پوشان نوجوان برگزار شد. البته سه نفر از جودوکاران کشورمان در اوزان ۷۳، ۹۰ و ۱۰۰ کیلوگرم به همراه تیم ملی بزرگسالان کشورمان راهی آلمان شدند تا در اردوی مشترک حضور داشته باشند. این سه نفر یک هفته به همراه سعید ملایی و محمد بریمانلو در آلمان در اردوی مشترک حضور داشتند و تمرینات خوب و مفیدی را پیگیری کردند. مرحله جدید اردوها از هفتم تیرماه آغاز شده و تا بیستم تیرماه ادامه خواهد داشت. با صلاحدید کادرفنی چند روزی ملی‌پوشان استراحت خواهند کرد و اردوی مرحله آخر ما وصل به اعزام خواهد بود.

مربی تیم ملی جوانان جودو در پاسخ به این سوال که به نظر شما برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در چین تایپه فکر نمی‌کنید شرایط را نسبت به مسابقاتی که دوره قبل در لبنان برگزار شد برای شما سخت‌تر خواهد کرد، گفت: دقیقا دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان و جوانان در لبنان برگزار شد. ژاپنی‌ها در آن رقابت‌ها حضور نداشتند، اما امسال به خاطر شرایط جغرافیایی و نزدیک بودن چین تایپه به کشور ژاپن، حتما ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها که صاحب سبک در این رشته هستند پرقدرت در قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت و این موضوع کار ما را سخت‌تر خواهد کرد. شرایط ملی‌پوشان کشورمان، شرایط خیلی خوبی است. چند نفر از ملی‌پوشان ما که سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا در لبنان مدال کسب کردند در حال حاضر در ترکیب تیم ملی حضور دارند، اما شرایط فنی مسابقات دوره قبل با امسال کاملا متفاوت است.

دارنده نشان برنز مسابقات آسیایی مغولستان در پاسخ به این سوال که با توجه به فاصله کشور چین تایپه با ایران آیا قرار است چند روزی را زودتر به این رقابت‌ها اعزام شوید یا خیر، گفت: طبیعتا به خاطر اختلاف ساعتی که با چین تایپه داریم، باید تیم‌ها چند روز زودتر به این رقابت‌ها اعزام شوند. همیشه مسابقات نوجوانان و جوانان همزمان برگزار می‌شود. امسال نیز در چین تایپه مسابقات طی روزهای پنجم تا هشتم برگزار خواهد شد. رده نوجوانان طی دو روز اول و رده جوانان طی دو روز دوم برگزار خواهد شد. ما در حال حاضر در فاز تمرینات آماده‌سازی اختصاصی هستیم و ان‌شاءالله بتوانیم در این رقابت‌ها نتایج خوبی را کسب کنیم.

ذاکری در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما حضور آرش میراسماعیلی در اردوهای تیم ملی و تمرین کردن با جودوکاران نوجوان و جوان چقدر در بالا رفتن روحیه آنها تاثیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گذار بود، گفت: ابتدا باید از رئیس فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جودو به خاطر حمایت‌هایی که در این مدت از اردوی تیم ملی داشته تشکر کنم. حاج یوسف‌زاده سرمربی تیم ملی است که به همراه مختار خورنگ و بنده به عنوان مربی در کنار تیم فعالیت می‌کنیم. دانیال تیماچی نیز به عنوان مربی بدنساز فعالیت می‌کند. ما در طی این مدت برای بالا رفتن سطح آمادگی ملی‌پوشان تمام تلاشمان را کرده‌ایم. حتی میراسماعیلی برای اینکه روحیه جودوکاران بالا برود با لباس جودو در تمرینات حضور پیدا کرد و این موضوع باعث بالا رفتن روحیه ملی‌پوشان شده است. البته اگر شرایط برای حضور در یک تورنمنت بین‌المللی جهت بالا رفتن آمادگی ملی‌پوشان فراهم می‌شد، اوضاع بهتر بود اما در هر صورت ما اردوی منظمی را برگزار می‌کنیم و امیدوارم بتوانیم نتایج قابل قبولی را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کنیم.

مربی تیم ملی جودوی جوانان در پایان صحبت‌های خود، عنوان کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کسی مثل حاج یوسف‌زاده واقعا یک مربی سطح بالا است. او سابقه زیادی در جودو دارد و معلومات بسیار بالایی دارد. برای من افتخار است که کنار او حضور دارم. در این زمان باقیمانده به مسابقات قهرمانی آسیا حاج یوسف‌زاده به تیم ملی خیلی کمک کرده است. البته از زمانی که میراسماعیلی ریاست فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جودو را برعهده گرفته ما تنها کمتر از ۴ ماه فرصت داشتیم تا با این ملی‌پوشان تمرین کنیم و این تجربیات و علم حاج یوسف‌زاده بوده توانسته تیم را در مسیر درست قرار دهد. من از همه آنهایی که برای جودو زحمت کشیده‌اند، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی