اخبار استان ها  - استان خراسان شمالی

1398-03-21 15:00

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی کوروش خسرویار بیان کرد: مسابقات جایزه بزرگ کوراش در شهر بخارا ازبکستان در روزهای 19 و 20 خردادماه برگزار شد و بيش از ١۶٠ كوراش کار در قالب ١٨ تيم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی در ادامه افزود: تيم شركت بيمه كوثر با ٥ كوراش كار با هدایت رضا مهنان سرمربی تیم ملی بزرگ‌سالان کوراش کشور و سرمربی بیمه کوثر به‌عنوان نماینده ایران در اين دوره از مسابقات شركت داشت.

مدیر تیم‌های ملی کوراش همچنین گفت: در روز اول این مسابقات، جعفر فيروزآبادي ملی‌پوش ارزنده وزن ٦٦ كيلوگرم کشورمان و عضو تیم بیمه کوثر، بعد از شكست حريفاني از افغانستان، هندوستان و قزاقستان به فينال اين وزن راه پيدا کرد و در رقابت فينال نيز بااقتدار هرچه‌تمام‌تر حريف ازبكستاني خود را از پيش روي برداشت و صاحب گردن‌آویز خوش‌رنگ طلا شد و بر سکوی اول ایستاد.

خسرویار ادامه داد: حامد رشيدي دیگر ملی‌پوش بیمه کوثر در وزن ١٠٠ كيلوگرم نیز بعد از استراحت در دور اول با از پيش روي برداشتن رقبايي از قزاقستان و قرقيزستان در فينال به مصاف حريف ازبكستاني خود رفت و در كمال شايستگي نتيجه را واگذار و به مدال نقره دست‌یافت.

وی همچنین تصریح کرد: در روز دوم این رقابت‌ها اميد تيزتك در وزن ٨١ کیلوگرم در دور اول از سد حريفي از افغانستان و دارنده قهرماني آسيا، بااقتدار گذشت و در دور دوم با حريفي از هند روبرو شد كه بعد از غلبه بر او به مصاف رقیب آذربایجانی رفت و او را نيز در دقیقه دوم با امتياز حلال از پیش روي برداشت و در دور بعد با حريفي از تاجيكستان روبرو شده كه از سد او نيز گذشت و درنهایت در فينال به مصاف کوراشکاری از تيم ميزبان رفت و در كمال شايستگي نتيجه را واگذار و به مدال نقره دست‌یافت.

مدیر تیم‌های ملی کوراش در توضیح مبارزه دیگر نماینده کشورمان اظهار داشت: در وزن مثبت یک‌صد كيلوگرم نيز مصطفي آهن‌فروش در دور اول با قرعه استراحت مواجه و در دور دوم نيز حريفي را از افغانستان از پيش روي برداشت و در دور سوم مغلوب حريفي از تاجيكستان شد و به مدال برنز را از آن خود کرد.

خسرویار افزود: هادي قديمي دیگر نماینده کشورمان در وزن منفی 81 کیلوگرم نيز در دور اول حريفي از تركمنستان را برد و در دور دوم مغلوب تاجيکی و از دور مسابقات حذف شد.

وی در انتها بیان کرد: در پايان اين دوره از رقابت‌ها تیم كوراش شركت بيمه كوثر كه به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران در این مسابقات شركت نموده بود توانست با كسب ١ مدال طلا 2 مدال نقره و ١ مدال برنز بعد از تيم ميزبان، در بين ١٨ تيم شرکت‌کننده در جايگاه دوم تيمي قرار بگيرد و بر سکوی نائب قهرمانی بایستد.

لازم به ذکر است داوران اعزامی به این مسابقات آقایان محمدخانی اسفند آبادی و محمدحسن مجلسی نیز با ارائه قضاوت‌های خوب، 3 فینال این رقابت‌ها را قضاوت کردند.

انتهای پیام/

نظرات

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید!

ثبت نظر جدید

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام جعفر صادق(ع): هرکس که در مورد خود، رعایت انصاف نماید، به داورى دیگران پذیرفته شود.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی