اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1398-02-14 15:54
دبیر هیات استان خراسان رضوی: حمایت از انجمن جودو، جوجیتسو و کوراش آموزش و پرورش برای شناسایی استعدادها ضروری است


دبیر هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی با اشاره به جلسه مشترک مسئولان هیات استان و تربیت بدنی آموزش و پرورش به مناسبت هفته معلم بر لزوم ساماندهی این رشته ها در حوزه دانش آموزی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان خراسان رضوی، محمد جواد سرمدی با اشاره به دیدار روزگذشته با رئیس تربیت بدنی آموزش و پرورش استان که با همراهی مهدی عجمی نژاد سرپرست هیات و محمد گروهی مسئول انجمن جودو، جوجیتسو و کوراش هیات استان در این نهاد انجام شد، بیان کرد: دراین جلسه ضمن تاکید برتعامل و همکاری با هیات استان توافقات خوبی در جهت تدوین برنامه های تخصصی برای استعداد یابی از دانش آموزان صورت گرفت.


وی ادامه داد: راه اندازی کلاسهای جودو، تعیین مسئول و یا رابط انجمن در نواحی مختلف آموزش و پرورش استان، برگزاری کارگاههای آموزشی، کلاسهای مربیگری، داوری و استاژهای بازآموزی برای معلمان ورزش با همکاری هیات و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان نیز از دیگر برنامه هایی بود که در این دیدار به آنها تاکیدشد.


دبیر هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی تشکیل انجمن جودو، جوجیتسو و کوراش آموزش و پرورش خراسان رضوی از سال 1397 را اقدامی مهم در جهت ساماندهی این رشته ها در حوزه دانش آموزی بیان کرد و افزود: این امر با تلاشها و برنامه ریزیهای فراوانی در دو سال اخیر از سوی کمیته فنی هیات و همچنین حمایت های اداره کل و رزش و جوانان استان صورت گرفت، امروز در حال به بار نشستن است.


وی با تاکید بر لزوم توجه به امر استعدادیابی درحوزه ورزش دانش آموزی، افزود: یکی از اصولی که ما در هیات استان دنبال می کنیم توجه به سنین پایه و استعدادیابی در رده های سنی نونهال، نوجوان و جوان است که دانش آموزان سطوح مختلف در مدارس جامعه بزرگی را از افراد مستعد برای جذب به رشته های ورزشی تشکیل میدهند.


سرمدی ادامه داد: انجمن جودو، جوجیتسو و کوراش آموزش و پرورش خراسان رضوی می تواند با ساماندهی دانش آموزان با استعداد در نواحی مختلف منجر به شناساسی و معرفی جودوکاران مستعد به باشگاه های حرفه ای فعال در سطح استان ورشد و پرورش آنان برای حضور در تیم های رده های سنی پایه  منجر شود.


وی انتخاب محمد گروهی از مربیان و ورزشکاران باسابقه هیات به عنوان رئیس انجمن جودو، جوجیتسو و کوراش آموزش و پرورش استان را امری تاثیرگذار در تحقق اهداف این حوزه بیان کرد و افزود: گروهی خود فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی وازمربیان، داوران و قهرمانان با سابقه جودو و معلمان تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان است و این تناسب تجربه، دانش و مسئولیت همراه با نیروی جوانی که در این معلم ورزش وجود دارد، نوید روزهای روشن و پرورش استعداد های فراوان در حوزه دانش آموزی را می دهد.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • هفته دفاع مقدس گرامی باد.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی