اخبار استان ها

1397-02-24 10:34

در پایان رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا، ملی پوشان کشورمان موفق به کسب 1نشان طلا، 1نقره و 4برنز شدند که 2 مدال سهم استان تهران بود.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان تهران، نوزدهمین دوره این رقابتها در شرایطی با حضور 196 جودوکار از22 کشور به مدت 2روز و به میزبانی شهر بیروت کشور لبنان برگزار شد که جوانان جودو کشورمان موفق به کسب 6نشان رنگارنگ شدند.

در وزن منهای 90 کیلوگرم، قاسم باغچقی پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کره جنوبی را در زمان کمتر از یک دقیقه ایپون کرد و در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد، جوان شایسته جودو ایران در فینال جودوکار قزاق را ایپون کرد و مقتدارانه قهرمان شد.

علی پرهیزکار نماینده وزن منهای 100کیلوگرم کشورمان، پس از استراحت در گام نخست، جودوکار عراقی را ایپون کرد و در ادامه با ضربه فنی جودوکار کره ای را از پیش رو برداشت و فینالیست شد، پرهیزکار در فینال با قبول شکست برابر حریف ازبک صاحب گردن آویز نقره شد.

در وزن به اضافه 100 کیلوگرم حمیدرضا ملک زاده جودوکار تهرانی ابتدا حریف هندی را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و در ادامه برابر حریف قدرتمند ازبکستانی به برتری رسید و با قبول شکست برابر جودوکاری از کره جنوبی به جدول شانس مجدد راه یافت، ملک زاده در دیدار رده بندی جودوکار مغولستانی را ایپون کرد و به نشان برنز دست یافت. 

مریم بربط در وزن منهای 70 کیلوگرم، در بازی نخست جودوکار هندی را ایپون کرد و در ادامه مغلوب حریف قزاق خود شد، بربط در جدول شانس مجدد نماینده قرقیزستان را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز برنز شد.

ابوالفضل محمودی دیگر جودوکار تهرانی در وزن منفی 66 کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل نماینده نپال در مقابل جودوکار ازبکستان مغلوب شد و به جدول بازنده ها رفت. در ادامه نماینده کشورمان موفق شد با دو پیروزی مقابل جودوکارانی از چین تایپه و تاجیکستان صاحب مدال برنز این رقابت ها شود.

در وزن منفی 73 کیلوگرم نیز امین کامیابی بعد از استراحت در دور اول در گام نخست حریفی از هند را ضربه فنی کرد ولی در مبارزه دوم مقابل حریفی از قزاقستان شکست خورد. او در ادامه رقبایی از قرقیزستان و مغولستان را از پیش رو برداشت و دومین مدال برنز کشورمان را در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از آن خود کرد. 

-هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان تهران ضمن تبریک به جامعه جودو کشور و تهران، کسب این موفقیت را به احمد کاظمی سرمربی تهرانی تیم ملی جوانان و به حمید رضا ملک زاده و ابوالفضل محمودی دو جودوکار شایسته پایتخت تبریک می گوید.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام علی علیه السلام : «اَحْبِبْ حَبیبَکَ هَوْنًا ما عَسی اَنْ یَعْصِیَکَ یَوْمًا ما. وَ اَبْغِضْ بَغیضَکَ هَوْنًا ما عَسی اَنْ یَکُونَ حَبیبَکَ یَوْمًا ما» با دوستت آرام بیا، بسا که روزی دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزی دوستت شود

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی