اخبار استان ها

1397-02-24 00:46

.به گزاش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی، دومین روز از نوزدهمین دوره رقابت‌های جودو قهرمانی جوانان آسیا در شهر بیروت لبنان امشب به پایان رسبد.  .

قاسم باغچقی جودوکار خراسان شمالی در جدول 14 نفره وزن منهای 90 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کره جنوبی را ایپون کرد و در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه‌فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد.

باغچقی این جوان شایسته جودو ایران در فینال جودوکار قزاق را ایپون کرد و مقتدرانه بر سکوی اول ایستاد و صاحب گردن‌آویز خوش‌رنگ طلا شد.

علی محمدی بریمانلو دیگر نماینده استان نیز در وزن منفی 66 کیلوگرم پس از استراحت در گام نخست، در شرایطی که در ادامه حریفی از قرقیزستان را از پیش رو برداشته بود در دور سوم و چهارم به 2 جودوکار از تاجیکستان باخت و به‌عنوان هفتمی رسید.

در پایان یازدهمین دوره نوجوانان و نوزدهمین دوره جوانان آسیا در کشور لبنان تیم ۲۲ نفره کشورمان در بخش پسران و دختران با کسب ۷ مدال به کار خود پایان داد.

تیم نوجوانان کشور با ۱۰ شرکت‌کننده پسر و دختر تنها به ۱ مدال برنز دست پیدا کردند و یکی از ضعیف‌ترین نتایج طول تاریخ جودوی کشورمان را رقم زدند اما در مسابقات جوانان تیم ایران با ۱ طلا و ۱ نقره و ۴ برنز و ۱۲ شرکت‌کننده به کار خود پایان داد.

هدایت تیم نوجوانان پسران بر عهده شاطر زاده و هدایت تیم جوانان بر عهده کاظمی و هدایت تیم‌های دختران بر عهده نلیا ازبک بود.

لازم به ذکر است علی محمدی بریمانلو در وزن ۶۶ کیلوگرم و قاسم باغچقی در وزن منفی ۹۰ کیلوگرم نمایندگان خراسان شمالی در این رقابت‌ها بودند.

انتهای پیام/ 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام علی علیه السلام : «اَحْبِبْ حَبیبَکَ هَوْنًا ما عَسی اَنْ یَعْصِیَکَ یَوْمًا ما. وَ اَبْغِضْ بَغیضَکَ هَوْنًا ما عَسی اَنْ یَکُونَ حَبیبَکَ یَوْمًا ما» با دوستت آرام بیا، بسا که روزی دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزی دوستت شود

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی