اخبار استان ها

1397-02-05 09:12

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، کوراش و جوجیتسو خراسان شمالی امیرحسین سیاحی اظهار کرد: در بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 فدراسیون جودو تقریباً بزرگ‌ترین کاروان اعزامی را دارد چون با سه رشته جودو، جوجیتسو و کوراش و در هر دو بخش بانوان و آقایان در این بازی‌ها شرکت می‌کند.

دبیر کل فدراسیون جودو، کوراش و جوجیتسو کشور در ادامه افزود: برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام‌شده و اردوهای تدارکاتی از سال گذشته استارت خورده و به‌صورت فشرده و جدی هم در داخل کشور و هم در قالب اردوهای خارجی برای خانم‌ها و آقایان در حال پیگیری است و انشا الله با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده، حضور بسیار چشمگیر و مثمر ثمری را در بازی‌های آسیایی جاکارتا خواهیم داشت.

وی در خصوص میزان سهمیه کشور در هرکدام از این سه رشته بیان کرد: در جودو 7 نفر آقایان و 7 نفر خانم‌ها سهمیه داریم و در کوراش و جوجیتسو سهمیه کمتر است و سعی می‌کنیم آن تعداد که سهمیه داریم تیم را کامل اعزام کنیم مگر اینکه مربیان تیم ملی ازنظر فنی تشخیص بدهند که تعداد کمتری ورزشکار ببریم.

سیاحی ملاک فدراسیون جودو و کوراش کشور را نه اعزام تعداد زیادی ورزشکار بلکه کسب تعداد مدال‌های بیشتر و خوش‌رنگ‌تر عنوان کرد.

وی ادامه داد: در رشته کوراش برای آقایان در هر وزن دو نفر می‌توانند شرکت کنند اما هنوز ازنظر فنی مربیان نظرشان را اعلام نکردند و هنوز مشخص نیست و احتمالاً تا یک ماه آینده ترکیب اصلی و ثابت مشخص می‌شود که اعلام خواهد شد.

سیاحی بابیان اینکه اردوهای برون‌مرزی نیز در برنامه‌ریزی‌ها گنجانده‌شده افزود: تیم ملی جودو آقایان و بانوان کشور دو روز گذشته ازبکستان برگشتند؛ اعضای تیم مدت 12 روز آنجا بودند و بعد مسابقات کاپ آزاد ازبکستان در کمپ تمرینی مشترک حضور داشتند.

وی ادامه داد: تیم ملی جودو الآن عازم چین و سپس ژاپن و بعدازآن عازم روسیه است و همچنین در پیش رو مسابقات آسیایی لبنان را داریم و سعی داریم در تمام رویدادها به جد شرکت کنیم و در آینده نزدیک نیز دو کمپ تمرینی بین‌المللی در ایران و به‌احتمال‌زیاد به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

سیاحی در ادامه با اشاره به رشته کوراش اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌هایی که خراسان شمالی به‌ویژه در رشته کوراش دارد و درواقع خراسان شمالی نقطه عطف این رشته ورزشی محسوب می‌شود لذا مرکز کوراش کشور را در این استان قراردادیم و با توجه به حمایت‌هایی که مسئولین این استان از رشته کوراش دارند اکثر رویدادهای بین‌المللی و داخلی کوراش در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

دبیر کل فدراسیون جودو، کوراش و جوجیتسو در توضیح عملکرد فدراسیون جودو در بازی‌های آسیایی دور قبل بیان کرد: از زمانی که بازی‌های آسیایی راه افتاده و جودو در ایران شکل‌گرفته ما در هر دوره بازی‌های آسیایی یک سهمی در مدال داشتیم اما متأسفانه در بازی‌های آسیایی دور قبل برای اولین بار در تاریخ جودوی ایران هیچ مدالی کسب نکردیم البته با برنامه‌ریزی و تمرین‌هایی که در حال انجام است و سرمایه‌گذاری که در فدراسیون شده، بازی‌های آسیایی این دوره بسیار امیدوارکننده است و انشا الله و مدال‌های قابل‌توجهی به دست خواهیم آورد.

سیاحی همچنین از حضور نماینده داور در این سه رشته خبر داد و بیان داشت: در کوراش دو نماینده داور در بازی‌های آسیایی داریم که آقای کوروش خسرویار و خانم بتول پاکروح به‌عنوان اولین بانوی داور در این بازی‌ها از ایران به‌منظور قضاوت حضور پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: در جودو آقای بابک مهاجری و در جوجیتسو نیز آقای امیر خوش‌بین نمایندگان داور ایرانی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا هستند و به قضاوت خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام علی علیه السلام : «اَحْبِبْ حَبیبَکَ هَوْنًا ما عَسی اَنْ یَعْصِیَکَ یَوْمًا ما. وَ اَبْغِضْ بَغیضَکَ هَوْنًا ما عَسی اَنْ یَکُونَ حَبیبَکَ یَوْمًا ما» با دوستت آرام بیا، بسا که روزی دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزی دوستت شود

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی