اخبار استان ها

1397-01-03 19:01

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی کوروش خسرویار گفت: رقابت‌های جودو بین‌المللی، سال‌های زیادی است که در کشور آلمان در این تایم برگزار می‌شود که معمولاً شرکت‌کنندگان زیادی از کشورهای اروپایی و آسیایی در آن حاضر هستند و دیده‌شده حتی در یک وزن بیش از 30 نفر جودوکار شرکت کرده‌اند.

رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی در ادامه افزود: این مسابقات هرساله در دو رده سنی نوجوانان و جوانان و در هفت وزن جودو در کشور آلمان برگزار می‌شود.

وی تعداد جودوکاران اعزامی در قالب دو تیم نوجوانان و جوانان را 15 نفر عنوان کرد که از این تعداد آقایان قاسم باغچقی در وزن 90 کیلو و مجید وحید بریمانلو در وزن 60 کیلوگرم در رده سنی جوانان و آقای امیرحسین یزدانی در وزن 55 کیلوگرم در رده سنی نوجوانان از جودوکاران خراسان شمالی هستند.

خسرویار همچنین از آقایان کاظمی و شاطرزاده به ترتیب به‌عنوان سرمربیان تیم ملی جوانان و نوجوانان نام برد که تیم اعزامی را همراهی می‌کنند.

رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی همچنین گفت: تیم امروز صبح به آلمان اعزام شد و مسابقات 5 فرودین آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه دارد.

خسرویار در ادامه از برگزاری اردوی مشترک چندروزه در آلمان خبر داد که بعد از پایان رقابت‌ها با حضور جودوکاران نوجوان و جوان از کشورهای مختلف برگزار می‌شود و بعدازآن جودوکاران به کشور بازمی‌گردند.

وی با اشاره به سطح بالای این مسابقات، در توضیح عملکرد سال گذشته تیم اعزامی کشور به این مسابقات گفت: سال گذشته تنها نتیجه‌ای که حاصل شد کسب یک مدال برنز توسط مجید وحیدبریمانلو از خراسان شمالی بود و ازآنجایی‌که اختلاف در بین نوجوانان و جوانان بسیار کم و نزدیک به هم است لذا نتیجه خیلی قابل پیش‌بینی نیست اما چون خیلی وقت است در اردوی تمرینی به سر می‌برند حداقل انتظاری که وجود دارد این است که با مدال برگردند و امید است امسال نتایج درخشان‌تری حاصل شود.

خسرویار همچنین توضیح داد: از خراسان شمالی آقایان علی محمدی بریمانلو، مجید وحید بریمانلو، رضا پارساپور و قاسم باغچقی در رده جوانان و آقایان حسین روحانی، امیرحسین یزدانی، حسین سعیدی برجی و علی حسنی در رده سنی نوجوانان در اردوی تیم ملی به سر می‌برند و در کل تعداد 24 نوجوان و 20 جوان از کل کشور به اردو دعوت‌شده بودند و تعدادی از آن‌ها به مسابقات آلمان و تعدادی نیز به دیگر مسابقات در ازبکستان اعزام می‌شوند تا درنهایت ترکیب اصلی تیم ملی نوجوانان و جوانان برای مسابقات آسیایی لبنان که در اواخر فروردین‌ماه برگزار خواهد شد مشخص شود.

رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی در ادامه به مسابقات کوراش آسیایی بزرگ‌سالان در هندوستان اشاره کرد و افزود: امروز ساعت 7 صبح تعداد 15 کوراشکار در قالب تیم‌های ملی کوراش آقایان و بانوان به هندوستان اعزام شدند که از خراسان شمالی خانم بتول پاکروح به‌عنوان مربی تیم ملی بانوان، رضا مهنان به‌عنوان مربی تیم ملی آقایان، خانم دکتر فریبا باقری نائب رئیس انجمن کوراش کشور به‌عنوان سرپرست تیم بانوان و خانم مهتاب باغچقی و آقایان بهزاد وحدانی و احسان علی‌اکبری به‌عنوان جودوکار عازم این مسابقات شدند.

وی همچنین گفت: رقابت‌ها در هندوستان از فردا رقابت‌ها آغاز می‌شود و تا 5 فرودین ادامه دارد و تیم‌های اعزامی هفتم فروردین‌ماه به کشور بازخواهند گشت.

خسرویار در پایان از احتمال قضاوت خانم پاکروح و آقای مینوکده به‌عنوان داوران بین‌المللی در این مسابقات خبر داد.

لازم به ذکر است مسابقات بین‌المللی جودو در دو رده نوجوانان و جوانان در شهر هامبورگ آلمان و مسابقات آسیایی کوراش در رده بزرگ‌سالان در شهر پونام هندوستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی