اخبار استان ها

1396-12-28 13:12

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی بتول پاکروح  گفت: مسابقات قهرمانی کوراش آسیا در رده سنی بزرگ‌سالان در دو بخش بانوان و آقایان در تاریخ 2 لغایت 5 فروردین‌ماه 97 به میزبانی شهر پونام هند با حضور اکثر مدعیان کوراش آسیا برگزار می‌شود.

مربی تیم ملی کوراش بانوان در ادامه افزود: سوم فروردین 97 از تهران به‌منظور حضور در این مسابقات عازم هندوستان خواهیم شد و مسابقات چهارم فروردین‌ماه رسماً آغاز می‌شود و تا پنجم ادامه دارد و سپس ششم و هفتم به کشور برمی‌گردیم.

پاکروح تعداد بانوان کوراشکار کشور که عازم این رقابت‌ها می‌شوند را یک تیم در قالب 7 نفر در 4 وزن عنوان کرد.

وی از خانم‌ها فاطمه شبانی و طاهره آذر پیوند در وزن منفی 52، زهرا نادری بنی و آذر کولیوند در وزن منفی 63، مهتاب باغچقی در وزن منفی 70 و لیلا چغلوند و زهرا باقری وزن منفی 78 به‌عنوان 7 ورزشکار تیم ملی کوراش بانوان نام برد.

نائب رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش بجنورد تنها بانوی حاضر در این ترکیب از خراسان شمالی را خانم مهتاب باغچقی معرفی کرد و بیان داشت: دو کوراشکار از لرستان، یک کوراشکار از همدان، یکی از چهارمحال بختیاری، یکی از مشهد و یک بانوی کوراشکار نیز از کهگیلویه بویراحمد در این ترکیب قرارگرفته‌اند.

پاکروح در ادامه تصریح کرد: تاکنون چهار مرحله اردوی آمادگی برای بانوان کوراشکار برگزارشده که اولین اردو در 16 دی‌ماه در بجنورد کلید خورد و سپس اردوهایی در یزد و تهران داشتیم و درنهایت هم 8 روز در اردوی مشهد بودیم که تا دیروز ادامه داشت.

وی مسابقات هندوستان را استارت جاکارتا برای بانوان کوراشکار دانست و بیان کرد: این اولین تیم ملی بانوان کشور است که به‌طور تخصصی کوراش با آن‌ها کارشده و تابه‌حال در بخش کوراش بانوان اعزام به این صورت نداشتیم و اگر هم اعزام می‌شدند از جودو می‌بردند.

پاکروح در خصوص سطح آمادگی تیم بانوان تصریح کرد: سطح اعضای تیم خوب است و درواقع بهترین‌های کشور هستند و درهرحال حاضر از نتایج نمی‌توانم چیزی بگویم چراکه هنوز با حریفان آشنایی نداریم و قرعه مشخص نشده و متعاقباً آنالیزی هم اتفاق نیفتاده است اما قطعاً تمام تلاش خود را برای دست‌پر برگشتن خواهیم کرد.

مربی تیم ملی کوراش بانوان در پایان برای همگی در روزهای نزدیک به سال‌تحویل آرزوی موفقیت و سلامتی کرد و از مردم هم استانی و کشور خواست تا برای موفقیت بانوان کوراشکار در اولین تجربه خود در رقابت‌های بین‌المللی به‌عنوان یک تیم منسجم و مستقل کوراش، در لحظه سال‌تحویل حتماً از خداوند طلب موفقیت و درخشش بانوان را داشته باشند.

لازم به ذکر است خانم بتول پاکروح از خراسان شمالی به‌عنوان مربی تیم ملی، خانم مهری مهرپور سرمربی و خانم دکتر فریبا باقری باغان نائب رئیس انجمن کوراش کشور به‌عنوان سرپرست، تیم اعزامی را همراهی می‌کنند.

گفتنی است: بازی‌های آسیایی 2018 از تاریخ 18 آگوست تا 2 سپتامبر 2018 (27 مرداد تا 11 شهریور 97) در جاکارتا و پالم‌بانگ اندونزی برگزار خواهد شد که یکی از رشته‌های غیر المپیکی این مسابقات رشته ورزشی کوراش است.

انتهای پیام/

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی