اخبار

1396-09-20 20:11
سیاحی در گفت‌وگو با میزان: حضور «جاتسکویچ» کمک شایانی به مربیان داخلی جودو می‌کند

دبیر فدراسیون جودو معتقد است حضور مدرس بین المللی جودو در ایران کمک شایانی به پیشرفت فنی مربیان داخلی می‌کند.

یه گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، امیرحسین سیاحی
دبیر کل فدراسیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص حضور «الکساندر جاتسکویچ» مدرس بین المللی فدراسیون جهانی جودو در ایران اظهار داشت: این مدرس بلژیکی روز جمعه به ایران آمد و از روز گذشته (شنبه) سمینار خود را با حضور ۱۷۰ نفر برگزار کرد. این سمینار تا روز دوشنبه ادامه دارد و جاتسکویچ سه‌شنبه ایران را ترک می‌کند.

وی افزود: مربیان ما با توجه به درجه و مهارتی که دارند در این سمینار حاضر می‌شوند و از تجربیات این مدرس بلژیکی استفاده می‌کنند. به هر حال «الکساندر جاتسکویچ» از بهترین مربیان دنیاست و حضورش در ایران کمک شایانی به مربیان داخلی می‌کند.

دبیر فدراسیون جودو با بیان این مطلب که هزینه‌های برگزاری سمینار از سوی اتحادیه جودوی آسیا تامین شده، ادامه داد: مربیانی از کشور‌های بوتان، افغانستان، عراق، کویت، سنگاپور و ترکمنستان هم در این سمینار شرکت کردند.

سیاحی در خصوص اینکه این سمینار‌ها باز هم ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: سیاست فدراسیون جودو این است که با دعوت از مربیان و داوران نام آشنای دنیا به پیشرفت جودوی کشور کمک کنیم و مطمئن باشید این سمینار‌ها ادامه دار خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جاتسکویچ از داوران بین المللی جودو است یا خیر، گفت: بله او سوپروایزر اصلی فدراسیون جهانی جودو است، اما در این سمینار در بخش مربیگری آموزش می‌دهد.

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی