اخبار

1396-09-10 13:49
جوابیه فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش به خبرگزاری مهر

جوابیه فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش در خصوص خبر روز اول مهر ماه با شناسه خبر 4151302 به خبرگزاری مهر. 

دبیر محترم سرویس ورزشی خبرگزاری مهر      

 

احتراماً در خصوص خبر مورخ 01/09/96 به شناسه خبر 4151302 خبرگزاری مهـر با تیتر رکورد شکنی جودو در پناهندگی بدینوسیله ضمن تکذیب خبر صدرالاشاره از آن خبرگزاری که متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی می باشد و رسالت آن ترویج و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی می باشد انتظار می رود بدون تحقیق و بررسی آن هم درمواردی که بحث آبرو و حیثیت اشخصاص و زندگی خصوصی و شخصی آنان در میان است ، اقدام به نشر خبرهای کذب ننموده و ضمن بررسی دقیق و مستند سازی در مورد افراد قضاوت نماید .

 

حال آن که خبرنگار رزمی آن خبرگزاری که از پیشکسوتان عرصه خبر می باشد و خود سالهای متمادی مسئول روابط عمومی فدراسیون جودو بوده اند بدون بررسی و تحقیق اقدام به انتصاب اتهام به فدراسیون جودو و افراد مختلفی نموده است که با عث ایجاد تشویش اذهان عمومی و درخطر افتادن آبروی افرادی گردیده که شرافتمندانه در حال کار و زندگی در این کشور می باشند .

 

لذا جوابیه این فدراسیون به شرح ذیل به حضورتان ارسال می گردد . لذا خواهشمند است طبق ماده 23 قانون مطبوعات نسبت به انتشار جوابیه فدراسیون به صورت کامل اقدام نمایید .  

 

1- آقای امیر والی نیا با یک گروه جهت شرکت در دوره مربیگری به ژاپن اعزام گردید و پس از دوره مربیگری تا پایان مهلت قانونی ویزایش در ژاپن ماند و سپس به ایران بازگشت و در حال حاضر در ایران به سر می برد، در واقع ایشان با کمی تاخیر نسبت به دیگران بازگشت و در سال 1390 بازنشسته شرکت دخانیات ایران گردیده است. ایشان در قالب تیم ملی جودو و بارها بعد از بازگشت از ژاپن مسابقه داده است و در حال حاضر به عنوان مربی درجه یک در امر مربیگری فعالیت دارد.

2- فرخ عزیزی به صورت شخصی به کشور انگلیس سفر نموده و پس از مدتی به ایران بازگشته و در حال حاضر ازدواج نموده و در ایران اقامت دارد.

3- سام ستوده بعد از اخذ دیپلم و سپری نمودن دوران مقدس سربازی به صورت شخصی با اخذ ویزای تحصیلی به کشور آلمان سفر نمود و ادامه تحصیل داده و در حال حاضر پزشک جراح می‌باشد و از سال گذشته به دعوت آقای خدابخش به عنوان پزشک، تیم ملی را در مسابقات خارجی همراه می نماید و برای او از طریق فدراسیون نیز پس از اخذ مجوز حراست IJF کارت از فدراسیون جهانی درخواست گردیده است و توسط آقای گواری برای ایشان حکم و تقدیر نامه نیز صادر گردیده است و هر ساله به ایران سفر می نماید. (پیوست شماره1)

4- محمد ملک محمدی برای شرکت در مسابقات لیگ آلمان به آن کشور به صورت شخصی سفر نموده و پس از مدتی به ایران بازگشته و در حال حاضر در ایران اقامت دارد و در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ دسته یک جودو در قالب باشگاه رعد پدافند هوایی مسابقه می دهد. (پیوست شماره2)

5- ایرج امیرخانی به صورت شخصی مدتی در تایلند بسر برده و سپس به ایران بازگشته و در حال حاضر کارمند شهرداری تهران می باشد و در ایران اقامت دارد.

6- محمد باقر احدپور پس از پایان دوران مقدس سربازی به صورت شخصی به کشور انگلیس سفر کرد و ویزای ایشان هیچ ارتباطی به تیم ملی و فدراسیون ندارد و ضمناً ایشان پناهنده نبوده و عزیمت ایشان به صورت عادی است.

7- آقای غلامرضا شیخی که قبلاً از جودوکاران بوده است، پس از پایان دوره مسابقاتی خود به صورت شخصی به کشور آلمان و با اخذ اقامت عادی سفر نموده است و در آنجا مشغول زندگی و کار است. ضمن اینکه برای عزیمت به آنجا نیز از فدراسیون معرفی نامه ای نداشته است.

8- احسان رجبی با اخذ گرین کارت به صورت شخصی به کشور آمریکا سفر نموده و در آنجا زندگی می کند سالیانه به ایران سفر دارد و پناهنده نیست.

9- شایان نصیرپور در حال حاضر در ایران اقامت دارد و در لیگ دسته یک جودو با تیم رعد پدافند هوایی مسابقه می دهد. (پیوست شماره3)

10- سبحان رسولی و حسین خدامرادی به صورت شخصی و برای بررسی امکان اینکه در تیم ملی لبنان عضو شوند که چنین امری میسر نشد به کشور لبنان سفر نموده و پس از پنج ماه به ایران بازگشته و در حال حاضر در کشور ایران اقامت دارند و آقای رسولی در لیگ دسته یک جودو با باشگاه ایلیا قرارداد بسته و  فعالیت دارد و حسین خدا مرادی در اردوی تیم ملی جودو حضور دارد. (پیوست شماره4)

11- امیر و آریا شیخ حسینی پناهنده نبوده به صورت شخصی جهت اقامت نزد خانواده به کشور هلند سفر نمودند و امیر شیخ حسینی هرساله در مسابقات کشتی با چوخه در استان خراسان شرکت نموده است و آریا شیخ حسینی نیز هر ساله به ایران سفر می نماید. لازم به توضیح است که اقامت آنان به دلیل مادر هلندی به ایشان داده شده است.

12- مهدی هادیها به صورت شخصی به کشور سوئد مسافرت نموده است و ویزای ایشان هیچ گونه ارتباطی به فدراسیون و تیم ملی ندارد و ایشان پناهنده نبوده و اقامت معمولی دارد

  13- آقای محسن غفار به کشور آلمان و برای شرکت در مسابقات لیگ آنجا و بدون معرفی نامه فدراسیون مسافرت نموده است و در آنجا اقامت دارد پناهندگی یا نوع اقامت ایشان برای این فدراسیون مشخص  نمی باشد

. 14- آقای وحید سرلک با اخذ ویزای شاخص و بدون معرفی نامه فدراسیون به کشور آلمان مسافرت و در آنجا پناهنده گردید که در حال حاضر نیز مربی تیم ملی تاجیکستان است. شایان ذکر است خبرگزاری محترم مهر نسبت به جبران تنش ایجاد شده برای این فدراسیون و افرادی که نامشان مطرح گردیده به نحو شایسته ایی اقدامات لازم را به عمل آورد ، بدیهی است حق طرح دعوی در مراجع ذیصلاح قضایی در راستای اعاده حیثیت را برای خود محفوظ می دانیم .     

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی