اخبار

1396-06-09 23:24
جودو قهرمانی جهان/ ملایی به نشان برنز رسید؛ طلسم 10ساله شکسته شدسعید ملایی به نشان برنز وزن منهای 81کیلوگرم رقابتهای جودو قهرمانی جهان دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش،  چهارمین روز از رقابتهای جودو قهرمانی جهان در شرایطی امروز پنج شنبه 9شهریور ماه در شهر بوداپست کشور مجارستان برگزار شد که سعید ملایی در وزن منهای 81کیلوگرم به یک نشان برنز با ارزش دست یافت تا طلسم 10 ساله ناکامی جودوکاران ایران در جهان شکسته شود.

نماینده شایسته جودو ایران امروز ابتدا ولادمیر زولیف از قرقیزستان را در یک مسابقه سخت و نفسگیر با امتیاز طلایی از پیش رو برداشت ، و سپس برابر "الکسیس" جودوکار قدرتمند  یونان به برتری دست یافت.

وی در ادامه  محمد عبدالله از مصر دارنده عنوان قهرمانی قاره آفریقا در سال 2017 را با امتیاز طلایی از پیش رو برداشت و با برتری برابر «فرانک دی ویت» هلندی راهی مرحله نیمه نهایی شد.

ملایی در مرحله نیمه نهایی در مبارزه ای نزدیک نتیجه را به جودوکار کشور ایتالیا و دارنده عنوان پنجم المپیک ریو واگذار کرد و از رسیدن به فینال بازماند.

جوان شایسته جودوایران در ادامه و برای رسیدن به نشان برنز نماینده کشور میزبان را از پیش رو برداشت تا جودو ایران پس از 10 سال صاحبر مدال جهانی شود.

رقابتهای جودو قهرمانی جهان با حضور جودوکارانی از ۱۶۲ کشور جهان در مجارستان جریان دارد.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • رسول خدا (ص) فرمود: به انسان مؤمن، رنج و درد و اندوهی نرسد، مگر آن که خداوند به آن وسیله از گناهش چشم پوشد.

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی