اخبار

1396-06-05 14:36
برنامه رقابتهای جودو قهرمانی جهان؛ رقابت 796جودوکار در تاتامی جهانی

رقابتهای جودو قهرمانی بزرگسالان جهان از فردا به مدت 7روز در شهر بوداپست کشور مجارستان آغاز می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، پیکارهای جهانی جودو در رده سنی بزرگسالان در شرایطی از فردا دوشنبه 6شهریور ماه با حضور 796 جودوکا از 136 کشور در مجارستان آغاز می شود که تیم کشورمان با 4نماینده در این رقابتها به میدان می رود.

 

بر اساس این گزارش پیکارهای جهانی جودو، فستیوالی با حضور برترینهای این هنر رزمی، به مدت 7روز در بوداپست در جریان است، رقابتی با قدمت 60ساله که از فردا استارت می خورد، از مجموع 796 ورزشکار که برای حضور در این رقابتها ثبت نام کرده اند، 484نفر در بخش مردان و 312نفر در بخش زنان با هم به رقابت می پردازند.

 

این رقابتها فردا با انجام پیکارهای وزن منهای 48 کیلوگرم زنان و منهای 60 کیلوگرم مردان آغاز می شود و محمد رشنونژاد جوان شایسته جودو ایران روی تاتامی می رود، سه شنبه و در دومین روز این پیکارها بانوان وزن منهای 52 کیلوگرم و مردان وزن منهای 66کیلوگرم روی تاتامی می روند، ایران در این روز نماینده ای ندارد.

 

اما روز سوم با برگزاری مبارزات وزن منهای 57 کیلوگرم زنان و منهای 73 کیلوگرم مردان پیگیری می شود و محمد مهدی بریمانلو نماینده جودو ایران روی تاتامی می رود، در چهارمين روز سعید ملایی در وزن منهای 81 کیلوگرم به مصاف حریفان می رود و در بخش بانوان نیز این رقابتها با انجام مبارزات وزن منهای 63کیلوگرم پیگیری می شود.

 

روز جمعه و در پنجمین روز پیکارهای جهانی جودو ایران نماینده ای ندارد، در این روز مبارزات دو وزن منهای 70 و منهای 78 کیلوگرم زنان و منهای 90 کیلوگرم مردان انجام می شود.

 

رامین صفویه جوان شایسته جودو ایران که به تازگی از بند مصدومیت رها شده در شسمین روز، آخرین نماینده کشورمان است که در وزن منهای 100کیلوگرم روی تاتامی می رود، این روز با انجام پیکارهای وزن به اضافه 100 کیلوگرم مردان و به اضافه 78 کیلوگرم زنان به پایان می رسد.

 

در روز پایانی این پیکارها نیز رقابتهای بخش تیمی انجام می شود و بر اساس اعلام مسئولین برگزاری تنها کشورهایی که با ترکیب کامل در بخش انفرادی حاضر شده باشند اجازه حضور در رقابتهای تیمی را خواهند داشت.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • رسول خدا (ص) فرمود: به انسان مؤمن، رنج و درد و اندوهی نرسد، مگر آن که خداوند به آن وسیله از گناهش چشم پوشد.

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی