مطالب آموزشی

1396-02-06 14:51
همه چیز درباره آب درمانی با استاد لواسانی

آب، این مایه حیات قدیمی ترین عنصری است که میلیاردها سال پیش تحت تأثیر نیروهای شگرف طبیعت از ترکیب گازهای اکسیژن و هیدروژن آفریده شده و از آن هنگام به صورت باران های سیل آسا چند میلیون ساله از پیرامون کره زمین روز آن باریده وتشکیل اقیانوس و دریا ها را داده است و ملیون ها بار تحت تابش خورشید بخار شده و به آسمان رفته و به صورت ابر و باران و باران و تگرگ به زمین باریده و منابع زیر زمینی را سرشار کرده و به صورت یخ در قطبین ذخیره شده است.

 

آب تنها عنصری است که هنگام انجماد از وزنش کاسته می شود و ملق می ماند و هنگام حرارت ذوب شده و به صورت بخار و ابر چاره ساز می گردد . به همین خاطر کشتی های اقیانوس پیما با میلیون ها تن بار در آب شناور می ماند .

 

با حضور آب است که حیات در کره زمین شکل گرفته و از درون اقیانوس به خشکی راه پیدا کرده است بیش از هفتاد درصد وزن موجودات را آب تشکیل می دهد وقتی کودک نوزادی را به آهستگی در آب قوطه ور می نماییم به صورت غریزی تنفس خود را در زیر آب قطع می کند و دست وپای خود را به حرکت در می آورد بنابراین قابلیت شنا در انسان جایگزین شده است که این قابلیت بسیاری از موجودات غیر آبزی هم وجود دارد .

 

شنا کردن بسیاری از توانایی های عضلانی و حرکتی بدن را تقویت می کند و کشور های پیشرقته با درک اهمیت فن شنا، کودکان خود را از کودکی با این موهبت طبیعی آشنا می کنند و برای تقویت عضلانی آن ها را با فن و فنون شنا آشنا می سازد . در دین ما هم آموزش شنا توصیه شده است که می گوید به فرزندان خود شنا و سوارکاری آموزش دهید .

 

هم اکنون بسیاری از اختلالات روان تنی با ورزش های آبی کنترل و درمان می شوند و در یکی از شایع ترین شاخه های ورزش آبی، بالا بردن راندمان عضلانی که با ورزش در آب حاصل می گردد و بخاطر اینکه مفاصل و ستون فقرات انسان در آب کمترین میزان فشار را تحمل می کنند، روش برگزیده پرورش عضلات و ترمیم مفاصل محسوب می شود.

 

توجه: برای رسیدن به این هدف، محققان و دانشمندان علوم اندام شناسی جهان روش های جدیدی در قالب حرکات ورزشی در آب ابداع کرده اند که نتایج درخشانی ار این ورزشها حاصل شده است .

 

حقیر نویسنده این سطور با الهام از حقیقات و تجربیات متخصصان جهانی حدود جهار صد حرکت در آب شامل حرکاتی برای تقویت عضلات سر و گردن اندام های فوقانی ( کتف و دست ها )حرکات میان بدنی ( کمر و باسن ) و حرکات تهتانی شامل ( پاها مچ کف و انگشتان ) به همراه تصاویری گویا گردآوری نموده که امیدوارم مورد توجه و استفاده کلیه مربیان ارجمند جهت تدریس و انتقال به سایرین قرار گیرد.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام جعفر صادق(ع): هرکس که در مورد خود، رعایت انصاف نماید، به داورى دیگران پذیرفته شود.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی