سخن رئیس فدراسیون

1395-07-04 17:52
درخشان: جودو به روزهای خوب خود بر می‌گردد

 

رییس فدراسیون جودو گفت: جودوی ایران توانمندی و پتانسیل بالایی دارد و انشالله با کمک خانواده جودو و کارشناسان سعی می کنیم این رشته ورزشی را به جایگاه واقعی خود در آسیا و جهان برسانیم.

به‌ گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش ، محمد درخشان پس از این که به عنوان رییس فدراسیون جودو انتخاب شد، بیان‌ کرد: همه شاهد بودند که انتخابات خوبی برگزار شد و از کاندیداها و وزارت ورزش  و جوانان تشکر می‌کنم. این انتخابات نشان دهنده رشد و بلوغ جامعه جودو بود و خوشبختانه هم رقابت نزدیکی داشتیم که در نهایت من انتخاب شدم.

او در مورد  علت بازگشتش به فدراسیون جودو، تصریح کرد:  فعالیت‌های بین‌المللی و داخلی جدا از هم نیستند. در این چند سال مشکلاتی را در جودو داشتیم که تغییر مدیریت هم دردی را دوا نکرد. حتی این اواخر شرایط سخت تر شده بود. رییس کنفدراسیون آسیا به من گفت‌ کشور یمن که دو تکه شده است، هنوز رییس فدراسیون جودوی خود را تغییر نداده ، اما ایران از ابتدای امسال سه نفر را جابه جا کرده و هنوز هم می‌خواهد انتخابات برگزار کند.

درخشان ادامه‌ داد: این بی ثباتی و بی برنامگی موجب شد علاوه بر این که در مسائل و امور اجرایی خللی ایجاد شود وجهه بین‌المللی نیز تخریب شود. باید تغییر اساسی کنیم و یک بار دیگر جودو را به وضعیتی که در سطح جهان است برسانیم. در داخل دچار غفلت شده ایم که البته فقط مسائل فنی نیست و فکر می‌کنم که 80 درصد جودو مسائل اداری آن است که آن هم به مدیریت آن باز می‌گردد. شاهد این خواهید بود که فدراسیون به روزهای  خوب خود باز می‌گردد.

درخشان همچنین گفت‌: ما پیش از این مدال‌های زیادی در بازی‌های آسیایی می گرفتیم و حتی در سنگین وزن میران و رودکی برای رفتن به  المپیک با یکدیگر رقابت داشتند، اما اکنون شرایط به گونه‌ای است که فیلیپین در سنگین وزن نماینده دارد، اما ایران کسی را اعزام نمی‌کند.

وی در مورد اشتفاده از مربیان خارجی گفت: بحث استفاده از مربیان خارجی را برای تیم ملی به هیچ عنوان نداریم و بنده اعتقاد به حضور سرمربی ایرانی در راس تیم های ملی دارم اما در بخش های آموزش یقینا باید از توان و نفوذ خود استفاده کنیم تا دوره های آموزشی زیادی را با حضور اساتید برجسته جهانی  آنهم از سوی فدراسیون جهانی جودو برای مربیان و مدرسان کشورمان برگزار کنیم و این یقینا در دستور کار ما هست.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله فرمودند:پرهيزگارترين مردم كسى است كه حق بگويد،چه به سودش باشد چه به زيانش .

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی