اخبار استان ها  - استان خراسان جنوبی

1394-11-15 15:56
در مسابقات گرامیداشت  دهه فجر برترین های مسابقات جودوی آموزشگاه های بیرجند مشخص شدند

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان جنوبی گفت: برترین‌های مسابقات جودوی آموزشگاه‌های بیرجند در سه رده سنی ابتدایی، متوسطه اول و دوم معرفی شدند.

 علی تهوری اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و در راستای شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه ورزشی، مسابقات جودوی آموزشگاه‌های شهرستان بیرجند در سه رده سنی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در مدرسه جودوی شهرستان بیرجند برگزار شد.

وی افزود: در نتایج تیمی مقطع ابتدایی این دوره از مسابقات، دبستان رودکی قهرمان، دبستان آیت‌الله طالقانی و دبستان محبت‌خواه به ترتیب دوم و سوم شدند.

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان جنوبی با اشاره به رقابت جودوکاران رده سنی مقطع ابتدایی در چهار وزن 20 تا 40 کیلوگرم افزود: در وزن 20 کیلوگرم محمدحسین الوانی، بهنام سپاهی و محمد زنگویی رتبه برتر را به دست آوردند و در وزن 25 کیلوگرم مصطفی دشتی، امیرحسین زنگویی و عارف عاطفی‌نسب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

تهوری تصریح کرد: در وزن 30 کیلوگرم امیرحسین کارکن، امید محمدی و عباس زنگویی به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و در وزن 40 کیلوگرم این مسابقات نیز سینا غلامی قهرمان و شهاب اعلم‌نژاد نایب قهرمانی را از آن خود کردند.

 وی با بیان اینکه در گروه متوسطه اول این دوره از مسابقات ورزشکاران در چهار وزن 35 تا 55 کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند، یادآور شد: در وزن 35 کیلوگرم علی نوزادی، مرتضی دشتی و حسن رضا عباسی رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دادند و در وزن 40 کیلوگرم امیرحسام سپاهی قهرمان شد، محمد براتی به مقام نایب قهرمانی رسید و حسین علیزاده در جایگاه سوم ایستاد.

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در وزن 50 کیلوگرم سیدعلی حسینی، سجاد عبداللهی و سیدمحمد سیادت به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند و در وزن 55 کیلوگرم نیز محمد زحمتکش و امین بنی‌اسدی قهرمان و نایب قهرمان شدند.

تهوری گفت: در نتایج تیمی این مقطع، راهنمایی شهید کوشه‌ای رتبه نخست را کسب کرد، راهنمایی شهید راشدی در جایگاه دوم ایستاد و راهنمایی شهید مطهری سوم شد.

وی با اشاره به رقابت جودوکاران آموزشگاه‌های متوسطه دوم شهرستان بیرجند در شش وزن 45 تا 81 کیلوگرم افزود: در وزن 45 کیلوگرم مرتضی برکی، مجتبی عبدالهیان و مهدی براتی حائز رتبه‌های برتر شدند و در وزن 55 کیلوگرم علی سلطانی و میلاد محجوبی به قهرمانی و نایب قهرمانی دست یافتند.

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان جنوبی تصریح کرد: در وزن 60 کیلوگرم حسین دیانتی، طاها دشتی و میثم الوانی مقام اول تا سوم را کسب کردند و علی امانی در وزن 66 کیلوگرم این مسابقات به مقام نخست رسید.

تهوری یادآور شد: در وزن 73 کیلوگرم بهمن فکری قهرمان شد، ابوالفضل دوستی نایب قهرمانی را به دست آورد و در وزن 81 کیلوگرم امیرحسین صفایی مقام برتر را از آن خود کرد.

وی گفت: در نتایج تیمی این مقطع هنرستان فنی ابوذر اول شد و هنرستان شهید هاشمی‌نژاد و دبیرستان حضرت علی اکبر (ع) به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • سالروز شهادت حضرت زهرا(س) را تسلیت عرض می نماییم.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی