اخبار

1394-06-07 04:58
جودو قهرمانی جهان/ یک کره ای در حضور بزرگان 90 کیلوگرم طلا گرفت

رقابتهای جودو قهرمانی جهان روز جمعه با قهرمانی یک کره ای در وزن 90- کیلوگرم پیگیری شد تا آسیایی ها پنجمین طلای این دوره از رقابتها را نیز از آن خود کنند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش ، این دوره از مسابقات که از دوشنبه گذشته در قزاقستان آغاز شده است روز گذشته در بخش مردان با برگزاری رقابتهای وزن 90- کیلوگرم پیگیری شد. در مسابقات این وزن هم چون روزهای گذشته شاهد رقابت های جذاب و دیدنی و البته شکست و حذف بزرگان جودو جهان بودیم.

از میان نفراتی که سال گذشته در چلیابینسک مدالهای طلا ، نقره و برنز کسب کردند تنها "لیپارتیانی " گرجستانی مدال برنز مدال برنز خود را تکرار کرد. "الیادیس" یونانی و "کریسزیشن" مجارستانی که دیدار نهایی سال گذشته را برگزار کرده بودند در این دوره راهی به بازی نهایی پیدا نکردند. در این بین "الیادیس" با سه طلا ، دو نقره و یک برنز جهانی آمده بود تا طلای چهارم خود از مسابقات جهانی را کسب کند که همان دور دوم به "اوتگانباتار" مغولی باخت و حذف شد. این مغولی هم خودش دور بعد به "هایلبرند" آلمانی باخت و کنار رفت. 

در این وزن "دونگ هان" کره ای نفر هفتم رنکنیگ جهانی و دارنده طلای بازیهای آسیایی2014 در مبارزه نهایی برابر "کرلی دنیسوف" روس صاحب برتری شد و طلا گرفت. "دنیسوف" پیش از این دوبار در سالهای 2010 و 2013 به مبارزه نهایی این وزن راه يافته بود و توفیقی در کسب مدال طلا نداشت بازهم به همان مدال نقره بسنده کرد تا حسرت طلای قهرمانی جهان بماند. مدال برنز هم به "بکر ماسهو" از ژاپن و "لیپارتیانی" از گرجستان تعلق گرفت. 

در بخش بانوان هم "جوریسه" از فرانسه طلا گرفت. "برنابیو" از اسپانیا به مدال نقره دست يافت و مدال برنز مشترک هم به "آلورا یوری" از کلمبیا و "پاسویته" از فرانسه رسید. 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام محمد باقر(ع): دعاي انسان پشت سر برادر ديني اش ، نزديكترين و سريعترين دعا به اجابت است

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی