اخبار

1394-06-05 16:57
جودو قهرمانی جهان /رقیب فرانسوی ملایی نقره گرفت

در روز چهارم از رقابتهای جودو قهرمانی جهان بازهم مدال طلای مردان به جودوکاری از آسیا تعلق گرفت. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش ، رقابتهای جودو قهرمانی جهان روز چهارشنبه با برگزاری رقابتهای وزن 81- کیلوگرم مردان دنبال شد. سعید ملایی نماینده کشورمان در این وزن دور نخست به "پیترلوئیز" از فرانسه باخت و از دور مسابقات کنار رفت. این فرانسوی بعد از ملایی سایر رقبای خود را نیز شکست داد و راهی بازی نهایی شد. 

"لوئیز" که طلای 2013 جهان را در کارنانه داشت و سال 2014 به "والویس فورتیر" از کانادا باخت به نشان برنز دست يافت . روی تاتامی آستانه یکبار دیگر در مرحله نیمه نهایی به مصاف رقیب کانادایی خود رفت و این بار با ضربه فنی پیروز شد و راهی بازی پایانی شد. اما در دیدار نهایی مقابل " تاکانوری" از ژاپن تنها 2 دقیقه و 12 ثانیه دوام آورد با ضربه فنی باخت و نقره گرفت. 

تاکانوری به مدال طلا دست يافت و مدالهای برنز هم به "فورتیر" از کانادا و "ویکتور پنالبر" از برزیل رسید. در این وزن "تسکیرشویلی " قهرمان دوره قبل و نفر اول رنکینگ جهانی به عنوانی بهتر از پنجمی دست پیدا نکرد. 

تا اینجای کار هر چهار مدال طلای اوزان 60- تا 81- کیلوگرم به جودوکاران آسیایی رسیده است. 

 در بخش زنان هم "تینا ترستینجاک" از اسلوونی طلا  وزن 63- کیلوگرم را به خود اختصاص داد. "اگبگنینو" از فرانسه نقره گرفت و "تاشیرو" از ژاپن و منخوزیا" از مغولستان روی سکوی سوم ایستادند. 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام جعفر صادق(ع): هرکس که در مورد خود، رعایت انصاف نماید، به داورى دیگران پذیرفته شود.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی