اخبار

1394-06-04 15:49
جودو قهرمانی جهان/ آسیایی ها همچنان مدال می گیرند/ طلای ۷۳ کیلوگرم به ژاپن رسید

روز سوم از رقابتهای جودو قهرمانی جهان با تداوم درخشش جودوکاران آسیایی همراه بود و هر دو مدال طلای مردان و زنان را جودوکاران ژاپنی کسب کردند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش ، چهارشنبه در سومین روز این دوره رقابتها ۱۳۱ جودوکار در دو وزن ۷۳- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم زنان به روی تاتامی رفتند. در بخش مردان شکست نامداران همچنان ادامه دارد. در غیاب "رستم اروجوف" آذری و نفر اول رنکینگ جهانی که به دلیل آسیب دیدگی این مسابقات را از دست داد ، "تاتاشویلی" از گرجستان "میکولوس آنگواری" از مجارستان و "دکس المونت" از هلند به همراه  "هونگ کیوک هون" از کره شمالی نایب قهرمان دوره قبل به همراه "ویکتور اسکورتوف" جودوکار مولداویایی امارات با مدال برنز سال ۲۰۱۴ از جمله شاخص ترین جودوکارانی بودند که از سکوی قهرمانی دور ماندند.

اما دیدار نهایی این وزن یک مبارزه کامل ژاپنی بود . "ریکی ناکایا" نایب قهرمان المپیک برای دومین سال متوالی راهی بازی نهایی شد و برای کسب مدال طلا به مصاف " "اونو شوهی" دیگر هموطن خود رفت و بازنده تاتامی را ترک کرد و نقره گرفت. "اونو" به نشان طلا دست يافت و مدال برنز هم "آن چانگریم" ار کره جنوبی و " سیانجیرگال" از مغولستان رسید. 

در بخش بانوان "ماتسوموتو" از ژاپن صاحب مدال طلا شد. "کاپریوری" از رومانی به مدال نقره دست يافت. "دارسورن" از مغولستان و "پاویا" از فرانسه به نشان برنز مشترک رسیدند. 

در سه روز نخست این مسابقات در بخش مردان ۱۲ مدال توزیع شده ۱۰ مدال شامل سه مدال طلا ، دو نقره و پنج برنز سهم جودوکاران آسیایی بوده و دو مدال نقره و برنز هم به اروپا رفته است. 

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام محمد باقر(ع): دعاي انسان پشت سر برادر ديني اش ، نزديكترين و سريعترين دعا به اجابت است

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی