اخبار

1394-06-03 15:52
جودو قهرمانی جهان/ طلای 66 کیلوگرم به کره جنوبی رسید

ژاپنی ها که  سال گذشته موفق به کسب مدال طلای وزن 66- کیلوگرم رقابتهای جهانی شده بودند ، این بار این مدال را از دست داند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش ، روز دوم از رقابتهای جودو قهرمانی جهان به رقابت اوزان 66- کیلوگرم مردان و 52- کیلوگرم اختصاص داشت. در بخش مردان بازهم شاهد شکست مدعیان جهانی بودیم و ژاپنی ها که سال گذشته توسط"ماساهی ابنوما" موفق به کسب طلای این وزن شده بودند در رقابتهای امسال نتیجه را به چره ای جوان از کره جنوبی واگذار کردند.

نکته جالب اینکه "پائولوف " روسی که در چیلیابینسک 2014 دیدار نهایی را به ابنوما واگذار کرده بود این بار به "ان بیول" از کره جنوبی باخت و بازهم نقره گرفت. مدال برنز هم به جودوکار رژیم اشغالگر قدس و "رشید سوبیرف" قهرمان سابق جهان و المپیک از ازبکستان رسید. 

در این وزن "زانتیارا" از اکراین نفر اول رنکینگ جهانی و دارنده مدال برنز 2014 جهان ، "تمرلان داوادورج" نفر سوم رنکینگ از مغولستان ،"شرشان" نفر چهارم رنکینگ از بلاروس و  "ماساهای ابنوما" نفر چهارم رنکینگ و قهرمان دوره قبل نفراتی بودند که موفق به کسب مدال نشدند. 

در بخش بانوان هم مدال طلا به "می سوتو ناکامورا" از ژاپن رسید. "چیتو" از رمانی نقره گرفت و مدال برنز هم به "شریپنک" از بلاروس و "میراندا" از برزیل تعلق گرفت. 

چهارشنبه چهارم شهریورماه در روز سوم این مسابقات جودوکاران اوزان 73- کیلوگرم مردان و 57- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد.

.

نظرات

  • پدرام 1394-06-06 16:05
    خوب این بنده خدا هم گفت که کره اول شد...
  • حسین 1394-06-04 03:21
    کره قهرمان شد نه ژاپن حداقل عکسی که خودت گذاشتی نگاه کن
  • سعید 1394-06-03 19:16
    کره جنوبی اول شده.پرچمو رو سینه ی نفر اول ببینید متوجه میشوید.
ثبت نظر جدید

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام محمد باقر(ع): دعاي انسان پشت سر برادر ديني اش ، نزديكترين و سريعترين دعا به اجابت است

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی