اخبار

1394-06-02 14:49
جودو قهرمانی جهان/ طلای سبک وزن به میزبان رسید

فینال تمام قزاقستانی وزن 60- کیلوگرم رقابتهای قهرمانی جهان را "اسمتوف" به سود خود خاتمه داد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش ، رقابتهای جودو قهرمانی جهان امروز دوشنبه با حضور 792 جودوکار از 120 کشور جهان به میزبانی قزاقستان در آستانه آغاز شد. در روز نخست این مسابقات جودوکاران وزن 60 کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفتند. در این وزن 61 جودوکار حضور داشتند که "اورکان صفراف" نفر اول رنکنیگ جهانی غایب بزرگ در بین آنها محسوب می شد. در حضور مدعیان جدی این وزن دو جودوکار از کشور میزبان راهی بازی پایانی شدند.

"یلداس اسمتوف" و "رستم ایبراف" با شکست رقبای خود راهی بازی پایانی شدند تا روز نخست این مسابقات شاهد یک فینال تمام خانگی باشد. این جدال که در پایان 5 دقیقه مبارزه به تساوی رسیده بود در نهایت با اخطاری که نصیب "ایبراف" در وقت های اضافه شد به سود "اسمتوف" خاتمه يافت . وی طلا گرفت و "ایبراف" به نشان نقره دست يافت و مدالهای برنز هم به "کیم وون جین" از کره جنوبی و "تروو شیشمه" از ژاپن تعلق گرفت.

در این وزن هیچکدام از مدال آوران سال گذشته رقابتهای جهانی موفق به کسب مدال نشدند. "گانبات بولدباتار" از مغولستان ، "روسلان مودورانوف" از روسیه ، "پاپاناشویلی" از گرجستان و "تاکانو" از ژاپن که سال گذشته در "چلیابینسک" موفق به کسب مدالهای طلا ، نقره و برنز شدند راهی به سکو پیدا نکردند. نکته مهم در مورد این وزن اینکه هر چهار مدال به جودوکاران آسیایی رسید.

در بخش بانوان هم در وزن 48- کیلوگرم ، "پارتو" از آرژانتین طلا گرفت. "آسامی" از ژاپن ، "کندو آمی" از ژاپن و "کیونگ" از کره جنوبی مدالهای طلا ، نقره و برنز را کسب کردند. 

نظرات

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید!

ثبت نظر جدید

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام محمد باقر(ع): دعاي انسان پشت سر برادر ديني اش ، نزديكترين و سريعترين دعا به اجابت است

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی