مطالب آموزشی

1393-11-29 03:50
مطلب دبیر فدراسیون جودو  درباره سلامت بانوان

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش، محمد بلوطی ؛ دبیر فدراسیون جودو مطلبی را درخصوص سلامت بانوان و نقش آن در جامعه ارائه داده است که در زیر می خوانیم:

 

بانوان ایرانی حدود نیمی از جمعیت کشور را شامل می شوند و مسئولیت تربیت فرزندان را برعهده دارند و از همین رو به عقیده بسیاری از کارشناسان باید ورزشهای همگانی را وارد زندگی بانوان ایرانی کرد تا بتوان شادی و سلامت جامعه بانوان را بالا برد.

 

گذشته از آن اگر بعد اجتماعی ورزش را هم کنار بگذاریم نمی توان از تاثیر مستقیم آن بر سلامتی بانوان به راحتی گذشت، چه در بیماریهای قلبی و عروقی و بیماری دیابت و افسردگی و چه در شایع ترین بیماری جهان امروز که با ورزش کردن می توان از وقوع آنها پیشگیری کرده و مانند یک انسان سالم زندگی کرد و نگران هزینه های کلان درمان این نوع بیماریها نبود. باید دانست که ورزش امری بی ارزش یا صرفا سرگرم کننده و مایه گذران وقت نیست ، بلکه بخشی از برنامه های لازم زندگی به شمار می رود که با مفاهیمی مانند تندرستی، بهداشت، رشد، نشاط، آگاهی، سلامت روان و غیر آن ارتباط نزدیکی دارد.

 

بدون شک ورزش برای تامین نیازهای آدمی لازم است، بانوان ما بیش از هر زمان دیگری به نشاط و شادابی نیاز دارند، نبض سلامت خانواده ما در قلب مادران و همسران می زند و اگر آنان اهل ورزش شوند؛ فرهنگ ورزش در جامعه نهادینه و بیمه خواهد شد.

 

در نهایت سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را سرلوحه خود قرار دهند که می فرمایند: ورزش لزوما به معنای ورزشهای قهرمانی و شرکت در مسابقات نیست بعضی خیال می کنند که ورزشکار بودن یعنی اینکه حتما در مسابقات شرکت کنند که این تصور صحیح نیست، ورزش کردن باید مانند غذا خوردن، درس خواندن یا انجام کارهای روزانه جزو یکی از برنامه های زندگی باشد.

نظرات

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید!

ثبت نظر جدید

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی