اخبار

1399-05-11 15:41
درخشان: راه برای رفع تعلیق جودو خارج از دادگاه CAS بسته نیست اما سخت است/ بهتر است با IJF رفتار خصمانه نداشته باشیم

رئیس پیشین فدراسیون جودو گفت: فکر می‌کنم با توجه به علاقه ویزر به جودو، راه برای حل مشکل تعلیق جودوی ایران خارج از دادگاه CAS بسته نیست، اما سخت است.

محمد درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد آخرین شرایط پرونده جودوی ایران در دادگاه CAS اظهار داشت: در این مورد آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو بیشتر از همه اطلاعات دارد و به صورت لحظه‌ای و روزانه با CAS در ارتباط است و با آنها مکاتبه و مراوده دارد. من در جریان جزئیات نیستم، اما هر زمانی نظری خواستند در حد اطلاعات خودم، اظهارنظر کردم.

وی در پاسخ به این سؤال که با نظرات میراسماعیلی در مورد اینکه برگزاری جلسه آنلاین به ضرر ما خواهد بود، موافق است یا خیر، تصریح کرد: صد درصد همین‌طور است. من در چند جلسه آنلاین فدراسیون جهانی حضور داشتم. در این جلسات امکان اینکه به خوبی حرف‌هایت را منعکس کنی و مدارک خود را نشان بدهی، وجود ندارد. به همین خاطر با نظر میراسماعیلی که حتماً باید در این دادگاه حضوری شرکت کنیم، موافق هستم.

رئیس پیشین فدراسیون جودو تأکید کرد: در صورت مهیا نشدن شرایط برای حضور در دادگاه، باید به هر قیمتی جلسه را به تعویق بیاندازیم تا بتوانیم رو در رو مسائل خود را مطرح کنیم. اگر نتوانیم این کار را انجام بدهیم با توجه به برتری تکنولوژی و زبان آنها، کار سختی داریم. در حال حاضر ما با افرادی کار می‌کنیم که خیلی از آنها زبان بلد نیستند و این نفرات نمی‌توانند حضور مؤثری در جلسه داشته باشند، که در این صورت باعث خواهد شد CAS برای خودش ببرد، بدوزد و هر کاری دلش می‌خواهد انجام بدهد.

درخشان درباره درخواست رئیس فدراسیون جودو از مسئولان ورزش برای عدم اظهارنظر علیه ویزر رئیس فدراسیون جهانی جودو گفت: این حرف میراسماعیلی منطقی است، چرا که دعوا با فدراسیون جهانی حتی با وجود دعوا در دادگاه CAS باعث خواهد شد تا آنها در آینده ما را در مراودات مورد فشار قرار بدهند و اذیت کنند. هر چقدر بتوانیم جو را آرام‌تر نگه داریم و اجازه ندهیم که موضع‌گیری از حالت اداری به حالت شخصی تبدیل شود، بهتر است. شخصاً فکر می‌کنم بهتر است  تا زمان دادگاه CAS حالت خصمانه‌ای با فدراسیون جهانی جودو (IJF) نداشته باشیم.

وی راجع به اینکه امکان حل پرونده جودوی ایران خارج از دادگاه CAS و با فدراسیون جهانی وجود دارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر فکر نمی‌کنم امکان چنین چیزی وجود داشته باشد. ما زمانی طولانی را برای صحبت کردن با فدراسیون جهانی از دست دادیم و موضوع ما حالت تخاصمی پیدا کرده و به خصومت کشیده شده است. با این حال فکر می‌کنم اگر بخواهیم روی این موضوع به‌عنوان دستور کار برنامه‌ریزی کنیم با توجه به علاقه شخص ویزر به جودو و راه‌اندازی این رشته راه بسته نیست، اما بسیار سخت و دشوار  است.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی