اخبار

1399-04-04 10:32
نامه رئیس فدراسیون جودو به رئیس سازمان صدا و سیما

 

بعد از اینکه دوشنبه شب، شبکه نسیم در اقدامی عجیب ، برنامه خندوانه را با حضور سرمربی سابق و متواری تیم ملی به روی آنتن برد، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما از این اتفاق گلایه کرد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو ؛  برنامه خندوانه دوشنبه شب از شبکه نسیم ، در حالی با حضور سرمربی سابق تیم ملی جودو به روی آنتن رفت که این مربی بنا به ادعاي خود از كشور متواري گرديده و تاکنون بارها عليه مقامات و سياست هاي ایران به ويژه در حوزه ورزش ايران مصاحبه کرده است.


نکته قابل توجه اینجاست که این شخص قرار است در 26 شهريور 1399 و در دادگاه حکمیت ورزش در سوييس حاضر شده و عليه ايران و فدراسيون جودو کشورش شهادت دهد تا بتواند همچنان این فدراسیون را از شرکت در رویدادهای بین المللی محروم نگه دارد.


رئیس فدراسیون جودو در واکنش به این اقدام صداو سیما در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت :

 

جناب آقاي عبدالعلی علی عسگری
ریاست محترم صدا و سيماي جمهوری اسلامي ايران

سلام عليكم
با كمال تأسف اطلاع حاصل شد كه در روز دوشنبه مورخ دوم تیر ماه 1399 شبكه نسيم اقدام به بازپخش برنامه خندوانه سال گذشته خود با حضور جودوكاران به همراه سرمربي سابق تيم ملي جودو ايران نموده است. همچنان كه اين موضوع در رسانه ها مورد پوشش گسترده قرار گرفته، نامبرده بنا به ادعاي خود از كشور متواری گرديده و اقدام به مصاحبه های متعدد عليه مقامات و سياست های كشور عزيزمان به ويژه در حوزه ورزش ايران نموده است. عناد و ستيزه ورزی وی با خانواده جودو، مسئولان ورزش و سياست های كلي نظام جمهوری اسلامی ايران فارغ از انگيزه هاي غرض ورزانه و منفعت طلبانه او تا جايي پيش رفته است كه در 26 شهريور 1399 براي بيان اظهارات بي پايه و اساس خود در دادگاه بين المللي ورزش در سوييس حاضر خواهد شد تا عليه ايران و فدراسيون جودو جمهوري اسلامي ايران ادعاهاي واهي خويش را تكرار كند.


همانگونه كه در ماده 15 قانون خط مشي كلي و اصول برنامه هاي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران مصوب 1361 تصريح شده است: «صدا و سيماي جمهوري اسلامي زبان گوياي ملت و چشم و گوش حساس كشور است از اين رو وظيفه دارد خواستها، نيازها و مشكلات مردم را به اطلاع مسوولين برساند.» همچنين بند (ه) ماده 19 اين قانون اعلام مي كند برنامه براي گروه هاي ضدانقلاب در صدا و سيما قابل پخش نيست. اين در شرايطي است كه دسيسه دشمنان اين ملت به وسيله افرادي چون فرد ياد شده، به دنبال تاريك و تار نمودن چشم انداز روشن پيشرفت و توسعه كشور، نا اميد ساختن جوانان شاخص و سخت كوش براي موفقيت در ميدان هاي ورزشي به ويژه جودو كاران كشور و ناديده گرفتن حقوق و انتظارات مشروع مردم و قهرمانان ورزشي براي دسترسي به فرصت هاي برابر رشد و شكوفايي در كليه زمينه ها از جمله حضور مقتدرانه در رقابت هاي بين المللي ورزشي است.


فراموش نكنيم به موجب ماده 9 اساسنامه سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران مصوب 1362 هدف اصلي سازمان به عنوان يك دانشگاه عمومي، شتاب بخشيدن به حركت تكاملي انقلاب اسلامي در سراسر جهان مي باشد و پخش برنامه اي در آن شبكه با محوريت فردي كه امروز به عنوان يكي از مهره هاي معاند نظام و دستيار رژيم تبعيض و اشغال عليه مردم و ملت خود بپا خاسته است به هيچ وجه قابل توجيه نيست.


منشأ اين قصور فاحش از سوي مسئولان آن شبكه، يا ناشي از اهمال و بي توجهي نسبت به محتواي برنامه هاي در حال پخش از آن شبكه است و يا ريشه در بي اعتنايي و كم اهميت جلوه دادن اين قبيل موضوعات و مسايل جاري كشور از سوي برخي مديران دارد.
با عنايت به مراتب فوق، از جنابعالي تقاضا دارد ضمن صدور دستورات مناسب جهت اتخاذ تدابير لازم بمنظور عدم تكرار موارد مشابه، زمان مكفي در اختيار رييس و مقامات اين فدراسيون قرار داده شود تا نسبت به تبيين توطﺋه‌هاي دشمنان عليه ورزش كشور، به خصوص جودو، زمينه هاي شفاف سازي و اطلاع رساني مطلوب تر براي افكار عمومي فراهم گردد.

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • سالروز شهادت حضرت زهرا(س) را تسلیت عرض می نماییم.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی