گفت و گو و تحلیل

1399-01-18 12:46
 صالحی امیری: دادگاه جودوی ایران بخاطر کرونا لغو شد

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دادگاه برای پرونده جودوی ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و به نقل از ایسنا، نشست خبری سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به صورت آنلاین با رسانه ها برگزارشد.
صالحی امیری در ابتدای نشست بیان کرد: حدود ۱۰۰ ملاقات با مقامات IOC و OCA داشتم و تلاش کردم احقاق حق کنم. آقای ویزر (رئیس فدراسیون جهانی جودو) به اعتقاد من با کار سیاسی به دنبال انجام هدف سیاسی بود و ما سعی کردیم در دیدارهای مختلف از حقانیت ورزش ایران دفاع کنیم و تعلیق را بشکنیم. دادگاه تصمیم گیری برای جودو هم به دلیل کرونا لغو شد.

شفافیت مالی در سال ۹۹ بیشتر می شود

صالحی امیری در مورد بودجه کمیته المپیک گفت: سال ۹۸ محدودیت های مالی وجود داشت و در بحث بودجه با چالش روبرو بودیم که اوایل به دلیل تحریم ها بود. در هدفگذاری بودجه که داشتیم به آن رسیدیم. ۱۰۰ درصد تعهدات خود را در قبال فدراسیونها انجام دادیم و کمک های فوق العاده خارج از سقف به فدراسیون ها پرداخت کردیم. ما در حد توان و امکانات به نیازهای فدراسیون ها توجه کردیم. البته باور داریم نیاز فدراسیون ها بیشتر از این است.

او ادامه داد:  شفافیت مالی اهمیت زیادی برای ما دارد و می‌تواند به ما کمک کند. در دو سال گذشته این مسیر را رفتیم و در سال ۹۹ مسیر را شفاف‌تر می کنیم.

* تعویق المپیک برای ما فرصت است
 
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که المپیک به تعویق افتاد چقدر به ضرر و سود ایران شد و بودجه ۱۲۰ میلیاردی می تواند برای سال المپیک کافی باشد، تصریح کرد: تعویق المپیک برای ما زیان آور نبود و برای ما فرصت است نه تهدید. به این دلیل فرصت است که یک سال برای فراهم کردن شرایط مناسب برای ورزشکاران زمان داریم. از طرفی نفراتی مثل حسن یزدانی، حمیده عباسعلی و سهراب مرادی شرایط خوبی نداشتند اما الان برای بازگشت به تمرینات فرصت دارند. ما از جنبه سود و زیان به المپیک نگاه نمی کنیم بلکه سلامت برای ما مهم است. تعویق المپیک یک مطالبه جهانی بود و البته ما زودتر از همه خواستار تعویق شدیم.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی