اخبار

1398-12-05 09:48
آخوندزاده: دو گروه 50 نفره به اردوی جودو دعوت شده اند

سرمربی تیم های ملی خردسالان و نونهالان جودو گفت: در شرایط فعلی جودو بهترین فرصت برای استعدادیابی فراهم شده و خوشحالم که مسئولین فدراسیون به این موضوع توجه دارند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو؛ مسعود حاجی آخوندزاده در گفتگو با خبرنگار ورزشی فارس اظهار داشت: در شرایط فعلی که جودو با تعلیق ظالمانه روبرو شده، بهترین فرصت است که بیشتر تمرکزمان را روی استعدادیابی متمرکز کنیم و خوشحالم که مسئولین فدراسیون نیز به این موضوع توجه داشته اند. خوشبختانه جودو در مسیری قرار گرفته که می توان با خوشبینی به آینده آن نگاه کرد.

وی ادامه داد: چندی پیش رقابت هایی در یزد به منظور استعدادیابی برگزار شد که در نهایت 100 جودوکار خروجی داشت. این افراد به دو گروه 50 نفری تقسیم شدند و طبق برنامه در اردوهای استعدادیابی حاضر می شوند. اردوی گروه اول با همت فدراسیون برگزار شد و اردوی گروه دوم نیز بعد از مناسب شدن شرایط  به انجام می رسد.

سرمربی تیم نونهالان و پایه جودو عنوان کرد: بعد از برگزاری اردوها و انتخاب نفرات برتر با توجه به شرایط سنی  جودوکاران به دو تیم نونهالان و نوجوانان تقسیم می شوند و به نوعی کار به صورت جددی تر آغاز خواهد شد. تمام تلاشمان این است که بهترین نفرات را با توجه به استعداد و فیزیک بدنی انتخاب کنیم تا در آینده ای نه چندان دور با پتانسیل مناسب برای تزریق به تیم جوانان و بزرگسالان روبرو باشیم.

آخوند زاده ابراز داشت: به هر ترتیبی شده باید جودو را در استان های مختلف تبلیغ کنیم و با برگزاری مسابقات استعدادیابی شرایط  را برای کشف استعدادها فراهم سازیم. امروز جودو بیشتر از همیشه نیاز به توجه به تیم های پایه دارد و همانطور که پیشتر اشاره شد، مسئولین فدراسیون نیز به خوبی این موضوع را درک کرده اند. اگر امروز به  رده پایه بپردازیم، قطعا در آینده شاهد تیمی قدرتمند در رده بزرگسالان خواهیم بود.

قهرمان پیشین بازی های آسیایی در پایان گفت: اینکه بارها و بارها در رقابت های جهانی و آسیایی شاهد درخشش جودوکاران ایرانی بوده ایم، یعنی ایران پتانسیل لازم را در این مورد دارد و باید از این پتاسنیل به بهترین نحو استفاده کرد. البته امیدوارم در این شرایط مسئولین ورزش کشور نیز دست از حمایت از این رشته برندارند و به مسئولین فدراسیون کمک کنند تا ضمن خروج از تعلیق بتوانند برنامه های داخلی را نیز به بهتر از گذشته انجام دهند.


انتهای پیام/

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان و فرخنده ایام شعبانیه مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی